Już za tydzień rusza Kongres Trendy. Ostatnie dni na zakup biletów

trendy

Kongres Trendy to jedyne wydarzenie w Polsce, które skupia czołowych przedstawicieli zarówno branży energetycznej jak i budowlanej. Podczas szóstej edycji, która rozpocznie się już 14 listopada w Krakowie, będziemy mieć niepowtarzalną okazję, by posłuchać ponad 50 prelegentów, uczestniczyć w gali TRENDERÓW 2023, a także wziąć udział w debacie Hyde Park bez ogródek. Nie może Cię zabraknąć!  

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

trendy

Podziel się

Czego się spodziewać podczas nadchodzącego Kongresu?

Kongres Trendy odbędzie się między 14-15 listopada w Krakowie w hotelu Metropolo Krakow by Golden Tulip. Wydarzenie otworzy Talk Show z udziałem redaktora naczelnego GLOBENERGII Grzegorza Burka, wiceprezesa Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej PV Bogdana Szymańskiego oraz redaktora naczelnego portalu termomodernizacja.pl Jarosława Guzala. Niektórzy mogą znać formułę energetycznego talk show z kanału redakcji GLOBENERGIA na YouTube - kongres Trendy to niepowtarzalna szansa, by posłuchać go na żywo!

Podczas wydarzenia odbędzie się również premiera raportu dotyczącego prognoz rozwoju rynku energetycznego i budowlanego, który zostanie przedstawiony przez Bartłomieja Sosnę z firmy SPECTIS, zajmującej się świadczeniem usług badawczych i analitycznych dla kadry menedżerskiej. Czy wystarczy nam mocy przerobowych niezbędnych do realizacji zaplanowanych inwestycji?

Kształt przyszłego rządu będzie miał fundamentalny wpływ na kształt rynku energii i budownictwa w nadchodzącym roku. Chociaż wiele wskazuje na to, że jego powołanie będzie przeciągnięte w czasie, na bazie dostępnych danych można pokusić się o przeprowadzenie pewnych prognoz. Tego zadania podejmie się Grzegorz Onichimowski i Andrzej Guła. Jakie potrzebne i prawdopodobne zmiany w zakresie energetyki i budownictwa czekają nas w nowej kadencji Sejmu? O tym dowiemy się już za tydzień!

Cele dotyczące odnawialnych źródeł energii w ramach dyrektywy Unii Europejskiej przyjętej na początku października br. mają zastosowanie nie tylko do branży energetycznej, ale także do sektorów takich jak transport, budownictwo i przemysł. Dyrektywa UE wyznacza ambitne cele dotyczące udziału energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych w ogólnej konsumpcji energii, które jednak różnią się w zależności od konkretnego państwa członkowskiego. Oznacza to, że udział w celu jakim jest 42,5% udziału energii odnawialnej w całkowitej konsumpcji energii na poziomie Unii Europejskiej będzie różny dla poszczególnych krajów członkowskich. Jakie cele dotyczące udziału energii odnawialnej obowiązują Polskę? O tym opowie nam już wkrótce Tobiasz Adamczewski z FORUM ENERGII. 

Ponadto podczas nadchodzącego Kongresu będziemy mogli wysłuchać jeszcze 20 innych paneli i debat w których wezmą udział czołowi eksperci z branży. 

Interesującym punktem będzie na pewno debata z udziałem prezesów najważniejszych firm z branży energetycznej i budowlanej. Jak pozostać konkurencyjnym w obliczu obecnych zmian na rynku? Jan ceny energii wpłyną na rynek materiałów budowlanych oraz urządzeń grzewczych i OZE? Jak najnowsza dyrektywa EPBD zmieni rynek energii i budownictwa? Dołącz do nas i posłuchaj co na ten temat mają do powiedzenia specjaliści.

Cały program dostępny jest tutaj.   

Nie tylko wykłady 

Uczestnictwo w Kongresie Trendy nie tylko dostarczy potężnej dawki najważniejszych informacji, ale także umożliwi zapoznanie się z przedstawicielami najważniejszych firm z branży energetycznej i budowlanej. W programie przewidujemy bar molekularny, zabawy networkingowe i wiele innych! Wieczór dopełni uroczysta kolacja z open barem oraz program artystyczny. 

Ważnym punktem programu jest Hyde Park bez ogródek, czyli dyskusja z publicznością bez udziału kamer, podczas której będzie można omówić najważniejsze problemy i wyzwania branży prosto z mostu. 

Podczas wydarzenia odbędzie się także gala TRENDERÓW 2023, podczas której redakcja GLOBENENRGIA wyłoni dwóch najbardziej zasłużonych przedstawicieli branży tego roku.

Bilety na wydarzenie wciąż są dostępne i można je nabyć tutaj

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia