Kehua przedstawia magazyn energii elektrycznej dla rynku C&I 

Sektor komercyjny i przemysłowy (C&I) doczekał się magazynu energii stworzonego do optymalizacji kosztów jej zużycia. Przemysłowe projekty mogą skorzystać z oferty od producenta Kehua, który od lutego br. ma w ofercie magazyn S³-EStore. Warto poznać szczegóły tego produktu, zwłaszcza będąc inwestorem z rynku C&I.

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

Podziel się

Produkt na miarę potrzeb

Rynek magazynów energii przeżywa prawdziwy boom. Każdy sektor dostrzega własne potrzeby inwestycji w to urządzenie. Zazwyczaj chodzi o zwiększenie autokonsumpcji na rzecz użytkowania instalacji fotowoltaicznej. Większe obiekty zainteresują się też magazynem, gdy będą chciały zwiększyć bezpieczeństwo energetyczne bądź zmniejszyć koszty zużywanej energii.

Jak wszyscy wiemy, produkty do magazynowania energii, to produkty o wysokim potencjale inwestycyjnym. Dlatego marka Kehua przygotowała na tegoroczne GLOBREMIERY S³-EStore, czyli magazyn energii stworzony dla przedsiębiorców na rynek C&I – mówił w czasie wydarzenia Kamil Leszczewski z firmy Kehua Tech.

Produkt został stworzony, w odpowiedzi na potrzebę optymalizacji kosztów energii w przedsiębiorstwach. Projektując urządzenie inżynierowie Kehua chcieli otrzymać produkt jak najprostszy do zainstalowania, optymalizując przy tym powierzchnię, konieczną do jego montażu.

Źródło: GLOBPREMIERY – Kehua

Sprawdźmy szczegóły

Magazyn energii elektrycznej S³-EStore ma moc 100 kW przy 215 kWh energii zmagazynowanej w bateriach. Producent przewidział w tym zakresie również możliwość rozbudowy o kolejne moduły. Pojedyncze urządzenie zajmuje powierzchnię zaledwie 1,3 m2. Oprócz małej powierzchni montażowej, mały rozmiar redukuje wymagania transportowe. Można transportować większą ilość urządzeń – przykładowo, w kontenerze 20 stopowym można przetransportować nawet 8 sztuk. 

Źródło: GLOBPREMIERY – Kehua

System wyposażono w zintegrowane moduły baterii, PCS i system chłodzenia cieczą w jednym urządzeniu. Dostarczane są jako gotowy do zainstalowania produkt, wpinany bezpośrednio w sieć AC 400 V. Przekłada się to bezpośrednio na szybką instalację – okablowanie urządzenia zajmuje około 30 minut. Do tego dochodzi brak konieczności montażu baterii na miejscu inwestycji. S³-EStore daje możliwość współpracy urządzenia w systemie z istniejącymi falownikami dowolnego producenta. Daje to możliwość dołożenia produktu do istniejącej instalacji PV, nie ponosząc przy tym kosztów wymiany falownika. Producent udziela gwarancji na cały produkt, a nie na poszczególne elementy. 

Dużo mocy w kompaktowej instalacji

Systemy z magazynami S³-EStore można rozbudować do 5-ciu urządzeń. Dzięki czemu inwestor może rozszerzyć projekt o dodatkową moc i pojemność w prosty sposób, sterując przy tym całym systemem jednocześnie. W zależności od potrzeb, urządzenie osiąga moc od 100 do nawet 500 kW. 

Dzięki obsłudze automatycznego przełączania w tryb zasilania awaryjnego nie trzeba instalować SZR. Inwestor zyskuje zasilanie awaryjne o dużej mocy i energii zmagazynowanej.

Magazyn przeznaczony jest zarówno do użytku wewnętrznego jak i zewnętrznego w temperaturach od -35°C do 55°C. Wyposażony został w 10 warstw ochrony na trzech poziomach – ogniwa, modułu bateryjnego i systemu. Tak wysoki poziom zabezpieczeń niweluje obawy o problemy związane z odpowiedzialnością za szkody związane z np. pożarem i zwiększa bezpieczeństwo obiektu, w którym znajduje się urządzenie.

Źródło: GLOBPREMIERY

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia