Większość z instalatorów czynnie działających w sektorze dobrze zna markę KENO. Niestety, wiele osób wciąż niesłusznie kojarzy ją z niewielką firmą. Tymczasem w przeciągu ostatnich lat KENO nabrało doświadczenia zarówno w sprzedaży, jak i szkoleniach, zyskując zaufanie wielu znaczących na rynku producentów. Obecnie to autoryzowany dystrybutor m.in. takich marek jak SMA, Fronius, Sharp, LG czy SolarEdge.

Firma skupia się wyłącznie na dystrybucji, nie stanowi konkurencji dla swoich klientów w zakresie montażu systemów PV. Głównymi odbiorcami firmy KENO to w większości firmy instalacyjne, dystrybutorzy działający na większą skalę oraz koncerny energetyczne.

Liczby mówią same za siebie.

W 2017 r. firma KENO sprzedała moduły fotowoltaiczne o łącznej mocy ponad 12 MW. Wśród nich znajdują się produkty uznanych marek, takich jak Sharp, LG, Boviet czy Exe Solar. Równie dobrze wypadła sprzedaż inwerterów- dostarczono produkty o łącznej mocy niemal 18 MW oraz konstrukcji, która wyniosła ok. 25 MW.

Rok 2017 był rekordowym okresem dla firmy. KENO praktycznie zdublowało sprzedaż z 2016. Ten świetny wynik to jednak ciągle za mało, by zaspokoić ambicje firmy – spółka zamierza w dalszym ciągu się rozwijać. Jak powiedział Paweł Grzegorczyk, Prezes firmy KENO Sp. z o.o. :

„Plany na kolejny rok są jeszcze ambitniejsze. Nie spoczywamy na laurach. Jesteśmy świadomi, że klienci stają się coraz bardziej wymagający, dlatego stając naprzeciw wymaganiom, rozwijamy naszą firmę, szkolimy pracowników, nieustannie poszerzamy ofertę o nowe i niezawodne produkty. Wprowadzamy certyfikację naszej konstrukcji, co potwierdza certyfikat wydany przez TUV SUD”

Co wyróżnia firmę Keno pośród reszty dystrybutorów?

Po pierwsze- to firma z całkowicie polskim kapitałem. Po drugie – KENO działa kompleksowo w zakresie:

  •  szkoleń, projektowania instalacji
  •  doboru urządzeń oraz ich sprzedaży
  •  wsparcia technicznego – posiada sprawnie zorganizowany dział techniczny

Szeroka gama oferowanych produków obejmuje elementy od nakrętek do skomplikowanych skrzynek przyłączeniowych z zabezpieczeniami przeciwprzepięciowymi, których jest producentem.

Warto dodać, że firma KENO posiada autorskie narzędzie do tworzenia ofert, projektów i składania zamówień. Można z niego skorzystać na stronie www.wycena.keno-energy.com .

W roku 2017 firma ukończyła budowę nowoczesnego magazynu o powierzchni przekraczającej 1500 m2. KENO jest w stanie zrealizować najbardziej wymagające zamówienia w błyskawicznym czasie. Inwestycja ta pozwoliła w znacznym stopniu poprawić logistykę oraz przyczyniła się do realizacji strategii firmy. Firma KENO może się pochwalić wysokimi stanami magazynowymi. Na dzień dzisiejszy obejmują one kilka MW w inwerterach i modułach fotowoltaicznych, dlatego też dostawa towaru pod przetargi gminne lub inne duże inwestycje nie stanowi dla firmy KENO żadnego problemu.

Przyjedź na darmowe szkolenie produktowe, poznaj ofertę KENO i odwiedź firmę na stronie internetowej: www.keno-energy.com.

 

Artykuł promocyjny, źródło: Keno