KENO największym dystrybutorem modułów PV Sharp w Polsce

Zdjęcie autora: Keno

Keno

Sharp Corporation to koncern założony w 1912 r w Tokio. Główne obszary działalności firmy
to m.in. sprzęt elektroniczny, robotyka i automatyka, ochrona zdrowia oraz energetyka. Firma Sharp jest jednym z największych pionierów rozwiązań fotowoltaicznych. W 1959 roku rozpoczęła rozwój ogniw, a w roku 1963 ich masową produkcję. Z branżą fotowoltaiczną Sharp jest nieprzerwanie związany od ponad 55 lat.

Łączna sprzedaż modułów fotowoltaicznych przez firmę Sharp przekroczyła w minionym 2017 roku aż 12,4 GW (moc zainstalowana).

Moduł Sharp na stoisku KENO podczas targów ENEX 2018. (Fot. KENO)

Dzięki bogatemu portfolio produktów PV, przeznaczonych do różnych typów inwestycji, dywersyfikacji linii produkcyjnych, stabilności finansowej, własnemu działowi badań i rozwoju, Sharp od wielu lat zaliczany jest do producentów Tier1 firmy Bloomberg.

Od kwietnia 2018 roku firma Sharp wytypowała wyłącznego dystrybutora na Polskę modułów polikrystalicznych ND-RB275 oraz monokrystalicznych NU-SC360. Dystrybutorem tym została firma KENO, która w przeciągu ostatnich kilku lat, dzięki intensywnej pracy i zaangażowaniu, wyrosła na lidera na polskim rynku fotowoltaicznym. Dzięki nowo wybudowanej hali magazynowej, KENO ma możliwość utrzymywania dużych stanów i zaopatrywania klientów w zestawy PV pod gminne przetargi, obejmujące niejednokrotnie po kilkadziesiąt instalacji jednocześnie.

Dlaczego firma KENO? Odpowiada Janusz Sobek, Sales Manager CEE

- Z firmą KENO związani jesteśmy od ponad 3 lat i z radością obserwujemy jej rozwój, a także gwałtowny wzrost sprzedaży naszych produktów (w 2017 roku było to ponad 7,5MW). W dużej mierze jest to zasługą bardzo zgranego zespołu, błyskawicznie reagującego na zmiany i potrzeby rynkowe. KENO jako jedna z nielicznych firm w Polsce w doskonały sposób opanowała umiejętność prognozowania zapotrzebowania i dlatego jesteśmy pewni, że ściślejsza współpraca pomiędzy Sharp, a KENO, zagwarantuje wszystkim klientom KENO bezproblemową dostępność oraz szybki czas realizacji zamówień na jedne z najpopularniejszych modułów na rynku.

W przypadku zapotrzebowania na większą moc modułu, Sharp może zaproponować moduły monokrystaliczne NU-RD300 oraz atrakcyjne cenowo moduły monokrystaliczne o wysokiej mocy
NU-SC360, idealne do rozwiązań projektowych. W tym roku do sprzedaży zostaną również wprowadzone moduły w technologii back contact NQR258H o sprawności sięgającej aż 20%.

Dlaczego klienci firmy KENO coraz chętniej sięgają po moduły Sharp? - pytamy Prezesa firmy KENO, Pawła Grzegorczyka.

- Ciągłości dostaw, a co za tym idzie bardzo dobra dostępność modułów na rynku polskim oraz optymalny stosunek jakości do ceny sprawia, że moduły fotowoltaiczne Sharp są obecnie jednymi z najpopularniejszych dostępnych na rynku. W wielu przypadkach decydującym dla klienta argumentem jest marka modułu. Klienci nie chcą inwestować w tak zwane produkty "no name", które mają wątpliwe gwarancje w razie ewentualnych awarii. Firma Sharp jest jednak klientom dobrze znana, szczególnie ze sprzętów RTV czy AGD.

Zobacz również