KENO Sp. z o.o. jest dystrybutorem z wieloletnim doświadczeniem w branży PV. Produkuje w Polsce również konstrukcje montażowe certyfikowane przez TÜV SÜD i skrzynki przyłączeniowe w standardowej ofercie oraz wykonywane na specjalne zamówienie. Produkty KENO odznaczają się wysoką jakością, trwałością oraz są nieustannie doskonalone przez dział techniczny i projektowy.

Konstrukcje montażowe wolnostojące jednopodporowe KENO o kącie nachylenia 28o, to sprawdzony system montażowy z 10-letnią gwarancją. Standardowo wykonany ze stali ocynkowanej ogniowo jest również dostępny z powłoką ochronną Magnelis®. Zabezpiecza ona metal przed korozją i skutecznie go chroni. Korzystnie wpływa na trwałość konstrukcji przez cały okres eksploatacji systemów fotowoltaicznych. Przekłada się to bezpośrednio na rentowność całej instalacji.

Jakie korzyści daje zabezpieczanie konstrukcji powłoką Magnelis®?

Przyspieszone, cykliczne testy korozyjne, w komorze solnej wykazały, że metal pokryty powłoką Magnelis® jest odporniejszy od tych, które zostały zabezpieczone przez cynkowanie ogniowe oraz zanurzeniowe. W przeciwieństwie do innych próbek, po 34 tygodniach testów na materiale stalowym o grubości 20μm pokrytym powłoką nie zaobserwowano śladu czerwonego osadu wskazującego na postępującą korozję. Oprócz znakomitych właściwości ochronnych stosowanie konstrukcji montażowych zabezpieczonych warstwą Magnelis® ogranicza wpływ na środowisko naturalne, czyniąc instalację fotowoltaiczną jeszcze bardziej ekologiczną.

Konstrukcje dedykowane do nowej generacji modułów wykonanych w technologii Bifacial

Konstrukcje wolnostojące KENO pokryte powłoką, oprócz wymienionych licznych korzyści są również dedykowane do montażu modułów LONGi z serii Hi-MO 4 – L4-60HBD-370M. To nowe moduły bifacialne, które dzięki zastosowaniu w nich przezroczystego laminatu z tylnej strony modułu pozwalają na produkcję energii z obu jego stron. Zwiększono w ten sposób ich powierzchnię czynną. Przy 5% uzysku, moc wyprodukowana z tylnej strony osiąga wartość 389W, natomiast przy bardzo dobrych warunkach pogodowych przy uzysku 25% mogą wygenerować, aż 463W mocy.


Materiał sponsorowany


Keno