Co ma wspólnego miedź i fotowoltaika? Miedziowy gigant zlokalizowany w Polsce planuje uruchomić budowę fabryki ogniw PV. 

 
Taka informacja jest już słyszana od kilku miesięcy. Znamy już nieco więcej szczegółów. 
Roman Walkowiak, wiceprezes firmy Energetyka kontrolowanej przez KGHM Miedź Polska poinformował, że  inwestycja będzie realizowana razem z niemieckim partnerem – Instytutem Fraunhofera, który jest największą w Europie organizacją zajmującą się badaniami stosowanymi i ich wdrożeniami w przemyśle- podaje Rzeczpospolita. 
Ciągle nie jest jeszcze znana ostateczna lokalizacja. 
 
Trwa przetarg na wybór lokalizacji – dodał Walkowiak. Przedstawiciele podali tylko, że wpłynęło pięć ofert, ale nie podano, jakie lokalizacje są brane pod uwagę. Jak wynika z informacji „Pulsu Biznesu”, najmocniej rywalizują o przyciągnięcie inwestycji strefy mielecka, tarnobrzeska i wałbrzyska.
 
Koszt inwestycji, udział w jej finansowaniu ze strony poszczególnych partnerów i harmonogramu to tematy, które podczas rozmów były omijane.  – Za wcześnie, by mówić o takich szczegółach. Obecnie analizujemy oferty lokalizacji – przekazała Anna Osadczuk z biura komunikacji KGHM.
 
Źródło: Rzeczpospolita