Viessman jest jednym z wiodących w skali światowej producentów systemów techniki grzewczej. Przedsiębiorstwo zostało założone już w 1917 roku! Celem firmy jest dostarczanie ciepła użytkownikom w sposób wygodny, ekonomiczny i chroniący środowisko. Firma dba o to, by procesy technologiczne były przyjazne dla środowiska i wspiera wykorzystanie energii odnawialnej. Firma poczuwa się także do odpowiedzialności ekologicznej i socjalnej. Teraz, oprócz pomp ciepła i kotłów kondensacyjnych, w ofercie znajdziemy również urządzenia do chłodzenia i oczyszczania domowego powietrza.

Klimatyzator – nie tylko na lato

Nowa oferta Viessmann to także klimatyzatory typu Split, które poza funkcją chłodzenia pomieszczeń w ciepłe, letnie dni umożliwiają również ich ogrzewanie, gdy zajdzie taka potrzeba. W funkcji ogrzewania klimatyzatory Vitoclima pracują jak pompa ciepła, a więc pobierają ciepło z powietrza zewnętrznego i przekazują je do ogrzewanego pomieszczenia.

Urządzenia mogą pracować przy temperaturze zewnętrznej dochodzącej nawet do -15ᵒC, dzięki czemu umożliwiają energooszczędne dogrzewanie pomieszczenia nie tylko wczesną wiosną czy jesienią, ale również zimą.

Klimatyzatory Vitoclima 200-S wyposażone są w kilka przydatnych funkcji, m.in. WI-FI dzięki której w upalny dzień przed powrotem do domu możemy wcześniej uruchomić klimatyzator korzystając ze smarftona. Praktycznym rozwiązaniem jest również funkcja inteligentnej kontroli temperatury „I feel”, która pozwala dokładnie dopasować pracę klimatyzatora do aktualnej temperatury otoczenia, zwiększając tym samym komfort użytkowania klimatyzacji i zapewniając większą oszczędność energii.

Zawsze czyste powietrze w Twoim domu

Viessmann walczy ze smogiem przede wszystkim oferując swoim klientom urządzenia grzewcze, które nie zanieczyszczają powietrza. Do swojej oferty firma wprowadziła również oczyszczacz firmy Haus & Luft, dzięki któremu możemy zadbać o jakość powietrza w domowych wnętrzach.

Oczyszczacz powietrza HL-OP-15 wyróżnia m.in. 6-stopniowy system filtracji, który dzięki zastosowaniu filtra fotokatalitycznego pozwala skutecznie wyeliminować m.in. alergeny, dym i nieprzyjemne zapachy. Oczyszczacz powietrza wyposażony jest także we wskaźnik zanieczyszczenia pyłami zawieszonymi PM 2,5, funkcję Auto dostosowującą pracę urządzenia do jakości powietrza w pomieszczeniu oraz funkcję Silent, redukującą prędkość wentylatora dla zapewnienia jego maksymalnie cichej pracy nocą.

Firma Viessmann kojarzona jest głównie z systemami grzewczymi. W najnowszej ofercie, znalazło się miejsce na dwa nowe urządzenia: klimatyzatory i oczyszczacze powietrza. Rozwiązanie jest jednym z działań potwierdzających politykę firmy, skierowaną na technologie przyjazne dla środowiska!

Viessmann Polska

Producent systemów grzewczych, przemysłowych i chłodniczych