W AS Energy dużą wagę przywiązujemy nie tylko do jakości proponowanych rozwiązań, ale również ich wpływu na środowisko. To dlatego nawiązaliśmy współpracę z liderami branży PV i HVACR, którzy stosują najwyższe standardy w tym zakresie. Obok systemów PV, wprowadziliśmy w ostatnim czasie do oferty pompy ciepła i klimatyzatory, na które zauważalny jest w Polsce rosnący popyt. Postawiliśmy na produkty marki KAISAI, uważane są za jedne z najbardziej innowacyjnych urządzeń w swojej klasie – mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu i reklamy RuckZuck, właściciela marki AS Energy.

Pompa ciepła – ekologiczny system grzewczy

Rynek pomp ciepła w Polsce na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat odnotowuje sukcesywne wzrosty sprzedaży. Jak pokazują dane Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, w ubiegłym roku najlepsze rezultaty zaobserwowano w segmencie pomp ciepła typu powietrze-woda, których liczba w porównaniu z rokiem 2019 wzrosła o 108%. Tak duże zainteresowanie wynika przede wszystkim z coraz szerszej wiedzy o tej technologii, malejących kosztów zakupu, a także z możliwości uzyskania ulgi termomodernizacyjnej oraz dofinansowania w ramach programu „Czyste powietrze”.

Asortyment AS Energy obejmuje pompy ciepła KAISAI typu powietrze-woda w wersji Monoblok oraz Split. Urządzania te działają cicho, posiadają kompaktową budowę, a współczynnik wydajności cieplnej COP wynosi nawet 5,20. Pompa dostosowuje moc grzewczą do zapotrzebowania konkretnej instalacji. Dodatkowo w produktach Eco Home z serii ARCTIC zastosowano czynnik chłodniczy R32, który jest bardziej wydajny w ekstremalnych warunkach i szczególnie przyjazny dla środowiska (w porównaniu ze starszymi rozwiązaniami ma aż o 75% mniejszy wpływ na globalne ocieplenie). Na uwagę zasługuje również wielofunkcyjny charakter pompy, która zimą ogrzewa budynek, a latem go chłodzi, dzięki czemu możemy wygodnie dostosować jej działanie do aktualnych potrzeb.

Klimatyzatory – komfort dla każdego

Klimatyzacja, powszechnie stosowana w biurach, sklepach i urzędach, coraz częściej spotykana jest też w przestrzeniach mieszkalnych. Nowoczesne klimatyzatory służą nie tylko do chłodzenia, ale mogą również zastąpić centralne ogrzewanie lub je uzupełnić. Dzięki specjalnym filtrom oczyszczają i uzdatniają nawiewane powietrze – eliminują w ten sposób bakterie i grzyby, zapobiegając wywoływanym przez nie chorobom. Klimatyzacja jest też dobrym rozwiązaniem dla utrzymania odpowiednich parametrów powietrza, gdy na zewnątrz dostrzegalne jest silnie zanieczyszczenie smogiem.

Produkty spełniające te funkcje znajdziemy w ofercie AS Energy, która obejmuje szeroki wybór klimatyzatorów KAISAI: ścienne, komercyjne (podłogowe, kasetonowe, przypodłogowo-podstropowe, kanałowe, oraz agregaty skraplające), typu Multi Split, a także przenośne. Tak szeroki wybór pozwala na dopasowanie najlepszego rozwiązania dla różnych potrzeb – zarówno do jednego wnętrza biurowego lub mieszkalnego, jak i całego budynku. Klimatyzatory przenośne posiadają czynnik chłodniczy R290 (propan), który wyróżnia się niewielkim oddziaływaniem na środowisko przy jednoczesnym zachowaniu bardzo dobrych właściwości termodynamicznych.

Pompy ciepła to ekologiczne rozwiązanie, wysoce wydajne energetycznie, a przy tym generujące niskie koszty eksploatacyjne. W celu uniezależnienia się od cen prądu oraz uzyskania całkowitej samowystarczalności, często stosowane są w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną. Klimatyzacja jest z kolei efektywną w działaniu alternatywą dla wiatraków i grzejników elektrycznych. Sięgając po te rozwiązania, zyskujemy komfort i poczucie dbałości o środowisko – dodaje Katarzyna Śliwińska.

AS Energy

Marka oferująca wszystkie potrzebne elementy do montażu instalacji fotowoltaicznej na dachu lub gruncie.