Jest to projekt, największej do tej pory baterii, firma GE wybuduje 30MW system w Południowej Kalifornii.

 

 
Kontynuując swoją misję dostarczania kompleksowych rozwiązań magazynowania energii, GE 20 sierpnia 2015 roku ogłosiła że to będzie dostarczać do Coachella Energy Storage Partners (CESP) z 30MW systemem baterii w ramach kontraktu na dostawy z Irrigation Distric (IID).
 
Reprezentująca największy do tej pory projekt magazynu energii, zakład firmy GE zlokalizowany będzie w Południowej Kalifornii, ok. 100 mil od San Diego. Budowany obiekt będzie wspierał elastyczność, stabilność i niezawodność sieci, poprzez regulację częstotliwości, zrównoważenie energii i możliwość uruchomienia sąsiedniej turbiny gazowej w razie zaistniałej potrzeby.
 
GE dostarczy CESP kompletne rozwiązanie dotyczące przechowywania energii, sterowany przez Mark VI panel kontrolny, falowniki, transformatory, rozdzielnice średniego napięcia oraz zaawansowane baterie litowo-jonowe umieszczone w specjalnej obudowie.
Rozpoczęcie budowy planuje się w roku 2016, Transakcja jest już trzecim dla GE projektem z wykorzystaniem technologii litowo-jonowych.
 
Źródło www.solarserver.com