25 czerwca o godzinie 11:00 odbędzie się kolejny webinar organizowany przez Polską Izbę Rozwoju Elektromobilności (PIRE). Tym razem tematem wydarzenia będzie rynek taksówek elektrycznych w Polsce.

 

Elektryczne taksówki

Wiele miast w Europie zaczyna wprowadzać strefy niskoemisyjne w centrach miast, kwestią czasu jest, kiedy przekształcą się one w strefy zeroemisyjne – mówi Krzysztof Burda – Prezes Polskiej Izby Rozwoju Elektromobilności – jesteśmy przekonani, że taksówki elektryczne – jako część sektora transportu publicznego zacznie dominować w naszych miastach – stąd pomysł na taki temat. 

 

Program Koliber – szansa na rozwój branży?

Niedawno został ogłoszony program Koliber – w którym można składać wnioski na dofinansowanie właśnie na zakup elektrycznych taksówek, ale nie oznacza to, że takie usługi już w Polsce nie istnieją – dodaje Daniel Grzyb – Gospodarz webinaru. W naszym wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele największej w Polsce korporacji taksówek elektrycznych, ale także osoby które świadczą takie usługi indywidualnie – to ciekawy i bardzo rozwojowy temat. 

Udział w webinarze jest bezpłatny. 

Na wydarzenie można się zarejestrować pod adresem: https://bit.ly/2BgxuXd

 

O PIRE

Polska Izba Rozwoju Elektromobilności jest organizacją pozarządową, zrzeszającą podmioty działające w branży e-mobility. Jej głównym celem jest rozwój elektromobilności w polskich miastach. Wraz z samorządami i firmami tworzy odpowiednie warunki, aby obecni użytkownicy pojazdów spalinowych mogli bezpiecznie i komfortowo przesiąść się do elektrycznych odpowiedników. Ponadto PIRE przybliża zagadnienia związane z elektromobilnością.

Na samorządach spoczywa wiele obowiązków wynikających z Ustawy o elektromobilności m.in. budowa infrastruktury, zakup pojazdów, tworzenie planów oraz wiele innych. Planując elektromobilność w przestrzeni miejskiej, powinniśmy patrzeć nie tylko przez pryzmat wymogów, ale tworzenia nowoczesnego ekosystemu przyjaznego dla różnych grup odbiorców elektromobilności.