Kolejny projekt związany z OZE w ramach którego możliwe jest pozyskanie dofinansowanie na kolektory Viessmann. 

 
W ramach Projektu pn.: „Instalacja systemów energii odnawialnej w Gminach: Niepołomice, Wieliczka, Skawina oraz Miechów na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych” realizowanego przez Gminę Zabierzów w porozumieniu z Gminą Niepołomice w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, Gmina Zabierzów zakłada kolektory słoneczne Viessmann płaskie. 
 
Termin składania Ankiet Kwalifikacyjnych (wniosków) przez właścicieli nieruchomości: do 19 lutego 2016 r, Biuro Obsługi Interesanta (BOI) UG Zabierzów, Rynek 1.
Termin montażu kolektorów: styczeń-czerwiec 2016 r.
Kolektory płaskie firmy Viessmann to niezwykle wydajne urządzenia  z absorberem o powłoce wysokoselektywnej służące do efektywnego i ekologicznego wspomagania przygotowywania ciepłej wody użytkowej. 
 
Płaskie kolektory Vitosol powstały na bazie ponad 40 lat doświadczeń firmy Viessmann w produkcji kolektorów słonecznych. Najwyższej jakości materiały i dopracowana w szczegółach konstrukcja kolektorów gwarantują maksymalne wykorzystanie ciepła słonecznego i niezawodną ich pracę przez wiele lat.
 
Kolektory płaskie Vitosol są wyjątkowo łatwe w montażu. Zintegrowane rury zasilania i powrotu umożliwiają prosty i pewny montaż również większych pól kolektorów za pomocą wykonanych ze stali szlachetnej elastycznych złączy wtykowych z rur falistych. W łatwy sposób można łączyć ze sobą do dwunastu kolektorów słonecznych. Kolektory płaskie Vitosol 100-F i Vitosol 200-F są uniwersalne w zastosowaniu i można je montować na dachu, w płaszczyźnie dachu oraz ustawiać w formie instalacji wolnostojących, na przykład na dachu płaskim. Ułatwiający montaż system zamocowań firmy Viessmann jest jednolity dla wszystkich kolektorów Viessmann i składa się ze sprawdzonych konstrukcyjnie i zabezpieczonych antykorozyjnie elementów ze stali szlachetnej oraz aluminium. 
 
Źródło: Viessmann Polska