Mini warsztaty w zakresie fotowoltaiki oraz test wiedzy z nagrodami to atrakcje przygotowane przez redakcję dwumiesięcznika GLOB Energia na targi GREEN POWER.
Na stoisku redakcji będzie się znajdować KOŁO ENEGII, za pomocą którego uczestnik wybierał będzie pytania bądź zadania z zakresu energetyki odnawialnej. Wydarzenie będzie mieć nie tylko wymiar dobrej zabawy, ale także walory edukacyjne.

W zależności od poziomu trudności oraz poprawności odpowiedzi tworzony będzie ranking finalistów. Do finałów, które odbywać się będą w każdym dniu między 12:00-13:00 zakwalifikowanych zostanie 5-10 uczestników eliminacji.
Spotkania z OZE to nie tylko współzawodnictwo ale także wiedza praktyczna. Po finałach będą odbywać się warsztaty słoneczne, gdzie będzie można się zapoznać z zasadą działania małych instalacji fotowoltaicznych.  Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość samodzielnego połączenia paneli fotowoltaicznych, wykonania pomiaru napięcia i natężenia prądu, a także podłączenia regulatora ładowania do instalacji.

Zapraszamy na stoisko redakcji GLOB Energia podczas targów GREEN POWER w Poznaniu 24-26.05.2011!