Odpowiednio dopasowany do typu budynku i potrzeb użytkowników system grzewczy zapewnia energooszczędne i ekologiczne pokrycie zapotrzebowania na ciepło i ciepłą wodę użytkową. 

 
Rozbudowana oferta Immergas pozwala na stworzenie systemów grzewczych o rożnych rozmiarach: od najmniejszych, pokrywających zapotrzebowanie dwuosobowej rodziny, po skomplikowane i złożone systemy grzewcze obsługujące budynki przemysłowe, sakralne, wielorodzinne i użyteczności publicznej. 
 
W budynkach o mniejszej kubaturze i niewielkim zapotrzebowaniu na ciepło i ciepłą wodę użytkową doskonale sprawdzają się kotły gazowe o zakresie mocy maksymalnej od 12 do 32 kW. Wymagania te spełniają kotły z serii Victrix, Zeus i Hercules. W ofercie Immergas dostępna jest zarówno linia kompaktowa, dla użytkowników poszukujących sprawdzonych i niezawodnych rozwiązań, jak również wersje bardziej zaawansowane, z możliwością integrowania kotła z innymi źródłami ciepła. To idealne rozwiązanie np. dla świetlic środowiskowych, małych domów parafialnych czy domów opieki. 
 
Istnieje możliwość połączenia tradycyjnych źródeł ciepła z nowoczesnymi rozwiązaniami, pozwalającymi na wykorzystanie energii odnawialnej, takimi jak: 
• systemy solarne – najnowszej generacji produkty pozwalające wykorzystać do maksimum czystą i darmową energię ze słońca, przy zagwarantowaniu najwyższego komfortu 
• systemy PV – wykorzystując rozwiązanie hybrydowe, za pomocą jednej instalacji, możliwe jest dostarczenie do budynku zarówno ciepła, jak i elektryczności 
• pompy ciepła powietrze/woda – wykorzystują ciepło z otoczenia do ogrzewania wody użytkowej w sposób ciągły. 
 
Stworzenie jednego, spójnego systemu, pochodzącego od jednego producenta to gwarancja bezpieczeństwa i komfortu na wiele lat.  
 
Źródło: Immergas
Cały artykuł w GLOBEnergia 2/2015