Kompleksowe zarządzanie instalacją PV w twoim telefonie! Sungrow przedstawia nową odsłonę iSolarCloud

Sungrow

1 września 2023 roku firma Sungrow zaprezentowała najnowszą wersję swojej aplikacji mobilnej iSolarCloud. Dzięki aktualizacji oprogramowanie uzyskało kilka dodatkowych, interesujących funkcji.

Zdjęcie autora: Sungrow

Sungrow

Producent falowników fotowoltaicznych
Sungrow

Podziel się

Sungrow, globalny lider w produkcji inwerterów, przedstawia najnowszą wersję swojej aplikacji mobilnej - iSolarCloud. Jest to inteligentny system kontroli i monitorowania, który umożliwia kompleksowe zarządzanie domową instalacją fotowoltaiczną i układem magazynowania energii. Aplikacja umożliwia klientom gromadzenie danych i obserwowanie działania instalacji na bieżąco, a w przypadku awarii - zawiadomienie o niej wykonawcy, co przyspiesza konserwację. Nowa wersja oprogramowania oferuje zwiększoną funkcjonalność i przejrzysty wygląd przy jednoczesnym skumulowaniu i uproszczeniu informacji przedstawianych na ekranie. 

Inteligentny system zarządzania

Nowa wersja iSolarCloud zdecydowanie ułatwia zarządzanie instalacją w taki sposób, by pracowała w jak najbardziej wydajny sposób. Aplikacja od razu wyłapuje nieprawidłowości w działaniu systemu i informuje o nich użytkowników za pomocą powiadomień lub wiadomości e-mail. Dodatkowo oprogramowanie posiada funkcję Smart I-V Curve Diagnosis. Jest to narzędzie do analizy pracy poszczególnych modułów, dla których rysowana jest krzywa prądowo-napięciowa. Dzięki śledzeniu zależności między tymi dwoma wskaźnikami możliwe jest wykrycie wadliwego modułu i odłączenie go z produkcji. Aplikacja jest w stanie generować raport z analizy błędów dla paneli z ponad 90% dokładnością. Najnowsza wersja iSolarCloud posiada również funkcję automatycznego uaktualniania oprogramowania sprzętu wchodzącego w skład instalacji fotowoltaicznej. Tym samym eliminowana jest potrzeba zatrudnienia w tym celu specjalisty.

Ponadto nowa wersja aplikacji jest dużo bardziej zorientowana na potrzeby klienta poprzez dostosowanie do trendów panujących na rynku. Całkowicie nową funkcją jest zarządzanie ładowaniem aut elektrycznych za pomocą iSolarCloud. Kolejnym ciekawym dodatkiem jest możliwość ustawienia indywidualnych celów w zakresie redukcji emisji CO2, co stoi w zgodzie z ekologicznym stylem życia użytkowników.

Zwiększone bezpieczeństwo dzięki kompleksowej ochronie

Nowa odsłona iSolarCloud jest produktem wyjątkowym także ze względu na wysokie standardy bezpieczeństwa, jakie spełnia. Aplikacja otrzymała zarówno międzynarodowy certyfikat bezpieczeństwa IEC62443, jak i wyróżnienie w zakresie stosowania standardów zawartych w unijnym rozporządzeniu o ochronie danych (RODO). Tak więc iSolarCloud zapewnia użytkownikom kompleksową ochronę poufnych danych o systemie, aplikacji, ale także o zwyczajach panujących w obrębie gospodarstwa domowego. 

Nowoczesny interfejs 

Aktualizacja oprogramowania to także poprawa wyglądu interfejsu. Obecnie iSolarCloud charakteryzuje się nowym kolorem tła, czcionką i logiem, co poprawia odbiór wizualny aplikacji. Schemat produkcji energii elektrycznej jest obecnie wyświetlany za pomocą grafiki 2,5D, co zapewnia wrażenie trójwymiarowości. Aplikacja na bieżąco ukazuje przepływ energii elektrycznej ze źródła do odbiorników. Większość danych pochodzących z instalacji jest przedstawiona w formie wykresów, co ułatwia analizę danych. Nowa wersja oprogramowania umożliwia również wybranie przez użytkownika najważniejszych danych, które będą się wyświetlały na ekranie głównym aplikacji. 

Klienci mogą bardzo szybko pobrać iSolarCloud za pomocą sklepu Google Play lub App Store. Jak dotąd aplikacja firmy Sungrow dostępna jest w ponad 150 krajach na całym świecie. Obsługuje ona instalacje o łącznej mocy 56 GW. W przyszłości Sungrow planuje nadal rozwijać swoje innowacyjne produkty i technologie w celu zwiększenia dostępności wysokiej klasy urządzeń na rynku OZE. 

O Sungrow

Sungrow Power Supply Co., Ltd. (“Sungrow”) jest jedną z największych marek falowników na świecie, z ponad 340 GW mocy zainstalowanej na całym świecie według stanu na grudzień 2022 roku. Założona w 1997 roku przez profesora uniwersyteckiego, Cao Renxiana, firma Sungrow jest liderem w dziedzinie badań i rozwoju inwerterów PV z największym dedykowanym zespołem badawczo-rozwojowym w branży i szerokim portfolio produktów. W ofercie można znaleźć rozwiązania zarówno dla skali przemysłowej i komercyjnej, jak i mieszkalnej. W szczególności są to falowniki PV i systemy magazynowania energii, ale także uznane na całym świecie pływające elektrownie fotowoltaiczne. Ponadto firma może pochwalić się rozwiązaniami w zakresie pojazdów elektrycznych, w tym własną technologią ładowania aut, oraz systemem produkcji odnawialnego wodoru. Dzięki 26-letniemu doświadczeniu w branży fotowoltaicznej, produkty Sungrow zasilają ponad 150 krajów na całym świecie. Dowiedz się więcej o Sungrow odwiedzając stronę www.sungrowpower.com.

Materiał sponsorowany

Zdjęcie autora: Sungrow

Sungrow

Producent falowników fotowoltaicznych