Razem dla OZE – dołącz do konferencji dla Branży PV – net-billing, magazynowanie energii, pompy ciepła

Praktyczne informacje na temat zmian prawnych, omówienie możliwości rozszerzenia usług o magazyny energii, pompy ciepła czy elektromobilność, argumenty sprzedażowe oraz opcje wsparcia dla firm i klientów indywidualnych – między innymi te tematy zostaną poruszone podczas Sympozjum „Razem dla OZE”, które odbędzie się w dniach 18 i 19 maja w Uniejowie (centralna Polska).

Zdjęcie autora: Bruk-Bet PV

Bruk-Bet PV

Dystrybutor urządzeń dla fotowoltaiki

Tematy Sympozjum skupiają się wokół ostatnich, dynamicznych zmian na rynku OZE z uwzględnieniem obecnej sytuacji geopolitycznej. Wśród prelegentów pojawią się znani eksperci renomowanych organizacji czy stowarzyszeń, a także praktycy ściśle związani z konkretną marką produktową. Organizatorami wydarzenia są Bruk-Bet PV (dystrybutor urządzeń i rozwiązań dla OZE) oraz Bruk-Bet Fotowoltaika (polski producent modułów PV). Od lat wśród priorytetów firm znajduje się przekazywanie dobrych praktyk oraz wsparcie edukacyjne firm działających w branży. Bruk-Bet PV prowadzi między innymi Polską Akademię Fotowoltaiczną, gdzie przeszkolonych zostało już ponad 10 tys. osób.

Pierwszego dnia omówione zostaną głównie aspekty związane z ogólnie pojętą branżą fotowoltaiczną. Maciej Sołtysik z Instytutu Projektów i Analiz omówi obecne wyzwania i zagrożenia związane z sytuacją geopolityczną, Bogdan Szymański ze Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej Polska PV przedstawi fakty na temat opłacalności fotowoltaiki w nowym systemie rozliczeń, Zsuzsanna Iwanicka z Banku Ochrony Środowiska S.A. wskaże sposoby finansowania projektów fotowoltaicznych oraz magazynów energii. W temacie spółek obrotu energią i inwestycji w farmy fotowoltaiczne wypowiedzą się praktycy z Bruk-Bet Energia oraz Huawei.

Drugi dzień Sympozjum poświęcony jest sektorom, które w ostatnim czasie stają się niezwykle popularne w branży fotowoltaicznej. Mowa tutaj o magazynach energii czy pompach ciepła, ale także o elektromobilności. Sympozjum drugiego dnia rozpocznie się od omówienia tematyki magazynów energii na konkretnych przykładach. W temacie pomp ciepła w panelu dyskusyjnym wezmą udział: Paweł Lachman z Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC) oraz Tobiasz Turoń – przedstawiciel marki alpha innotec. W zakresie EV oraz wsparcia dla firm i klientów indywidualnych wypowie się Krzysztof Burda – prezes Polskiej Izby Rozwoju Elektromobilności, współautor ostatniego Raportu branżowego „Elektromobilność w Polsce: Inwestycje, Trendy, Zatrudnienie”.

Wydarzeniem towarzyszącym Sympozjum jest Salon Produktowy. Podczas mini-targów będzie można na żywo porozmawiać ze specjalistami i zapoznać się z urządzeniami oraz rozwiązaniami dla OZE i HVAC – moduły fotowoltaiczne, falowniki, zabezpieczenia, przewody, konstrukcje, ładowarki EV, banki energii, kotły elektryczne, pompy ciepła. Na miejscu pojawią się reprezentanci takich marek, jak Fronius, Huawei, alpha innotec czy Elterm.

Wydarzenie jest skierowane głównie do przedstawicieli firm związanych z OZE lub chcących rozszerzyć zakres usług.

PROGRAM - Sympozjum „Razem dla OZE - szanse rozwoju branży PV” UNIEJÓW

ŚRODA - 18.05.2022FOTOWOLTAIKA CZWARTEK – 19.05.2022MAGAZYNY ENERGII, POMPY CIEPŁA, ELEKTROMOBILNOŚĆ
10.00-10:20Otwarcie Sympozium  9:45-10:00Otwarcie drugiego dnia Sympozium
10:20-11:20Rozwój fotowoltaiki w kontekście wyzwań i zagrożeń geopolitycznych 10:00-11:30Magazynowanie energii i stabilizacja sieci największym wyzwaniem rynku OZE w Polsce
11:20-12:20  NET-BILLING – opłacalność fotowoltaiki w nowym systemie rozliczeń wraz z programami wsparcia w zakresie dofinansowań do PV 11:30-13:00Salon produktowy / Spotkania B2B
12:20-13:00Lunch 13:00-13:40Lunch (dla uczestników z wyżywieniem)
13:00-14:30Salon produktowy | Spotkania B2B 13:40-15:10Pompy ciepła, jako szansa rozwoju sektora PV
14:30-15:30  Finansowanie projektów fotowoltaicznych oraz magazynów energii 15:10-15:20Przerwa kawowa
15:30-15:40Przerwa kawowa 15:20-16:20Rozwój elektromobilności w Polsce – wsparcie dla firm i klientów indywidualnych
15:40-16:40Sektor energetyki w Polsce – spółki obrotu energią i inwestycje w farmy fotowoltaiczne 16:20-16:30Zakończenie Sympozjum

Materiał promocyjny