W ciągu dwóch konferencyjnych dni odbywa się kilka sesji tematycznych z udziałem kilkudziesięciu ekspertów branżowych, odpowiedzialnych za dostawy komponentów i usług na różnych etapach realizacji projektu morskiej farmy wiatrowej – od jej wstępnego projektu, poprzez przygotowanie zestawu niezbędnej dokumentacji oraz zaplecza budowy, kontraktację, produkcję komponentów, aż po realizację na morzu oraz fazę eksploatacji.

Offshore Wind – Logistics & Supplies

Tegoroczna edycja Konferencji jest szczególna nie tylko ze względu na swoją formułę online,
ale również z powodu wejścia wielu polskich projektów morskich farm wiatrowych w decydującą fazę rozwoju, polegającą na uruchomieniu dialogu technicznego z dostawcami oraz wstępnych przymiarek do realizacji na morzu, by w końcówce 2024 roku pierwsze turbiny wiatrowe zasiliły z morza polski system elektroenergetyczny.

Program tegorocznej edycji poświęcony będzie przekrojowym zagadnieniom związanym z budową silnego, krajowego łańcucha dostaw dla sektora (tzw. local content), z dynamicznym postępem technologicznym w dziedzinie turbin wiatrowych, konstrukcji wsporczych, floty statków konstrukcyjnych oraz serwisowych, a także metod monitoringu i serwisu funkcjonujących urządzeń.

Ponadto prelegenci omówią kwestie związane z budową w Polsce zaplecza portowego dla procesu konstrukcji oraz obsługi morskich farm wiatrowych, przeanalizują pod tym kątem potencjał polskich portów i przedstawią status quo, jak również perspektywę rozwoju polskiego rynku offshore wind na najbliższe 10-15 lat.

Więcej szczegółów oraz szybka rejestracja na Konferencję pod adresem www.offshore-conference.pl.

Gorąco zachęcamy do udziału online!