Konkurs „Ja i mój dom w inteligentnej sieci energetycznej“ skierowany jest do dzieci, młodzieży oraz dorosłych, począwszy od najmłodszych odbiorców energii elektrycznej kończąc na ich rodzicach.

Celem Konkursu jest zachęcenie społeczeństwa, indywidualnych odbiorców energii elektrycznej do nauki właściwego zarządzania energią z poszanowaniem środowiska naturalnego, przybliżenie idei prosumenta oraz inteligentnych sieci energetycznych. Pragniemy rozbudzić pasje poznawcze, zwiększyć zainteresowanie naukami technicznymi (zwłaszcza związanymi z energetyką oraz mikroinstalacjami), oraz podnieść poziom świadomości ekologicznej wśród społeczeństwa.
W konkursie „Ja i mój dom w inteligentnej sieci energetycznej” wybrane zostało TOP 15, czyli 15 finałowych prac.
Nagrodzone prace można oglądnąć tutaj
Nagrodami w konkursie są:
– w kategorii do lat 12
tablet Samsung GALAXY Tab 4 – 1 x nagroda główna gry edukacyjne Ekologia – 4 x nagrody pocieszenia
– w kategorii od 13 do 20 lat
tablet Samsung GALAXY Tab 4 – 1 x nagroda główna gry edukacyjne Solat Kit 6 w 1 – 4 x nagrody pocieszenia
– w kategorii od 21 lat
tablet Samsung GALAXY Tab 4 – 1 x nagroda główna gry edukacyjne Wysokie Napięcie – 4 x nagrody pocieszenia

Głosowanie publiczności
Od 8 do 19 grudnia trwa głosowanie publiczności. Odbywa się ono na fanpagu Dom z Energią na Facebooku. Rozstrzygnięcie konkursu 19 grudnia 2014r.
Zagłosuj już teraz: kliknij tutaj 

Konkurs realizowany jest przez OTS Wolna Przedsiębiorczość w ramach projektu „Od konsumenta do prosumenta – czyli dlaczego warto wdrożyć inteligentne sieci energetyczne w Polsce) dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.