Konkurs! Wygraj wycieczkę „Ekologiczne budynki Małopolski”

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

KONKURS Inbuild wizyta studyjna

Czy wiesz, że Małopolska jest regionem pionierskich projektów z zakresu budownictwa pasywnego? Czy chcesz wiedzieć  więcej o mostkach termicznych, rekuperatorach, sondach geotermalnych i projektowych detalach, które przemieniają budynki w ekologiczne termosy? Jeśli tak, to weź udział w konkursie i wygraj wyjazd studyjny.

W trakcie wyjazdu będzie można poznać „od kuchni” realizację nowatorskich przedsięwzięć z zakresu budownictwa pasywnego i od najlepszych usłyszeć o zasadach ekologicznego budowania. Tę wiedzę będziesz mógł potem zgłębiać przez okrągły rok – nagrodą dodatkową jest roczna prenumerata magazynów „GLOBEnergia” i „Zawód:Architekt”.

Do zabawy zapraszają DLJM System, integrator systemów inteligentnego budownictwa,  Politechnika Krakowska i redakcje „GLOBEnergia” i „Zawód:Architekt”.

Co? Gdzie? Kiedy?

Wycieczka „Ekologiczne budynki Małopolski” jest częścią programu I Międzynarodowej Konferencji Doktorantów i Studentów „InBuild” Innowacyjne Budownictwo i będzie miała miejsce 17 października w Krakowie. W planie wyjazdu nie tylko oglądanie budynków i placów budowy, ale też rozmowa z osobami bezpośrednio zaangażowanymi w realizację projektów.
Plan przejazdu:
Czas: czwartek 17.10.2013, godz. 13.30 – ok.18.00.
•    Start: campus Politechniki Krakowskiej, ul. Warszawska 24, 30-962 Kraków
•    pasywna hala sportowa Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie  
•    pasywne Integracyjne Centrum Rozwoju Dziecka w Słomnikach
•    pasywna sala gimnastyczna w Waganowicach
Co zrobić, aby wygrać wyjazd?
Zadanie jest proste. Wystarczy przekonać nas, dlaczego zaproszenie ma zostać przekazane właśnie w Twoje ręce. Liczyć będzie się wiedza na temat budownictwa energooszczędnego i możliwość wykorzystania doświadczenia w przyszłości, ale też kreatywność.

Uzasadnienia powinny być przesyłane na adres biura -  biuro@dljmsystem@dljmsystem.pl koniecznie z dopiskiem Konkurs - Ekologiczne budynki Małopolski do dnia 11.10, o wynikach poinformujemy 14.10 2013 mailowo i dodatkowo ogłosimy je na naszym fanpage’u
Prof. Wojciech Leśnikowski –  światowy architekt i wykładowca Uniwersytetu Kansas, prof. Wolfgang Feist, kierownik Instytutu Budynków Pasywnych w Darmstadt,  oraz szereg specjalistów z Polski i zagranicy – otworzą pierwszą Międzynarodową Konferencję Naukową InBuild - Innowacyjne Budynki, która odbędzie się w październiku na Politechnice Krakowskiej. Przez cztery dni profesorowie razem z młodymi naukowcami będą rozmawiać o najnowszych trendach budownictwa i projektowania.
Wśród wiodących tematów konferencji będą:
•    Termorenowacja budynków, budownictwo energooszczędne i pasywne oraz certyfikacja energetyczna,
•    Niskoenergetyczne budynki inteligentne
•    Nowe rozwiązania materiałowe, technologie i systemy zarządzania w budownictwie,
•    Podstawy teoretyczne - optymalizacja konstrukcji, nowoczesne sposoby projektowania,
•    Symulacje komputerowe w budownictwie
Równolegle do referatów odbędzie się część warsztatowa przygotowana przez firmy partnerskie konferencji. Krótkie szkolenia z zakresu automatyki budynkowej dla studentów i doktorantów poprowadzi firma DLJM System - Sponsor Główny konferencji.

glob sponsorzy Inbuild wizyta studyjna

Szczegółowe informacje na temat konferencji są dostępne na www.inbuild.pk.edu.pl.