Kontrowersyjny bufor ciepła, wywiad z Dawidem Kubackim – Globenergia 3/2021 w wersji drukowanej już dostępna w sprzedaży!

Kontrowersyjny bufor ciepła w instalacji grzewczej z pompą ciepła, odpowiedzi producentów pomp ciepła na pytania inwestorów, przegląd urządzeń OZE do nowego i modernizowanego domu, wywiad z mistrzem olimpijskim w skokach narciarskich Dawidem Kubackim, który przeprowadził termomodernizację swojego domu i wiele innych! GLOBENERGIA 3/2021 w wersji drukowanej jest już dostępna w sprzedaży!

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

Trzeci kwartał 2021 roku już za nami, a więc przyszedł czas na podsumowania! Co znajdziesz w najnowszym numerze GLOBENERGIA 3/2021? Sprawdź!   

INSTALOWAĆ CZY NIE INSTALOWAĆ? Kontrowersyjny bufor ciepła w instalacji grzewczej z pompą ciepła

Instalować czy nie instalować – oto jest pytanie. Bufor jest takim elementem instalacji grzewczej, który wzbudza jedne z największych kontrowersji. Stanowi w końcu dodatkowy składnik, który wpływa na końcową cenę całej instalacji, a odpowiedź na to, kiedy powinien, a kiedy nie musi, znaleźć się w instalacji, wcale nie jest taka oczywista. Znajdziesz ją w najnowszym wydaniu Globenergia 3/2021!

O co pytają przyszli inwestorzy w związku z montażem pompy ciepła? 

Wraz ze wzrostem zainteresowania ekologią, rosnącymi restrykcjami związanymi z Warunkami Technicznymi oraz coraz większym naciskiem na komfortową obsługę, przyszli inwestorzy coraz częściej, wybierając źródło ciepła, decydują się na pompę ciepła. W najnowszym wydaniu znajdziesz odpowiedzi ekspertów na pytania naszych czytelników, związane z przygotowaniem się do montażu pompy ciepła.

Przegląd urządzeń OZE - dobieramy do domu pompę ciepła i fotowoltaikę

Dobór odpowiednich urządzeń jest kluczową kwestią, zarówno podczas budowy domu jak i jego modernizacji. Nawet najlepsze urządzenie, które zostało dobrane w niewłaściwy sposób, może narazić inwestora na wyższe koszty eksploatacji, a także problemy z uzyskaniem komfortu cieplnego w budynku. Jakie urządzenia rekomendują producenci pomp ciepła do konkretnego budynku? Jak do domu dobrać również fotowoltaikę?

Sprawdź w najnowszym wydaniu GLOBENERGIA 3/2021 konkretny przykład, w którym dobieramy do nowego i modernizowanego domu pompę ciepła i fotowoltaikę!

Wywiad z Dawidem Kubackim

Dawida Kubackiego chyba nie trzeba nikomu przedstawiać! To polski skoczek narciarski, reprezentant Polski, który niedawno zmodernizował swój dom! W najnowszym wydaniu Globenergia 3/2021 dowiesz się na jakie rozwiązania się zdecydował i czy jest z nich zadowolony!

Ponadto w numerze

  • ZMIERZCH KRZEMU – w cieniu perowskitowej rewolucji
  • Polski rynek fotowoltaiczny w liczbach - zapowiedź raportu SBF POLSKA PV
  • Pakiet „fit for 55%” stawia na przyspieszenie elektryfikacji budynków i transportu drogowego w oparciu o odnawialne źródła energii
  • I wiele innych!

Zobacz również