Coraz większe zainteresowanie fotowoltaiką wśród polskich odbiorców Tauron upatruje w popularności programu Mój Prąd, do którego nabór rozpoczął się 30 sierpnia 2019 roku, czyli w trzecim kwartale i trwał praktycznie do końca czwartego kwartału.

W trzecim i czwartym kwartale 2019 roku Tauron podłączył prawie 22 tysiące mikroinstalacji PV. Jako dodatkowy impuls do rozwoju PV i jako nową zachętę dla swoich klientów, Tauron pod koniec 2019 roku wprowadził do oferty nieoprocentowany kredyt na PV.

Jak podkreśla Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy TAURON Polska Energia, możliwość uzyskania nieoprocentowanego kredytu ratalnego jest największą zaletą oferty TAURONA. O tym, jak ważne jest to rozwiązanie, świadczy fakt, że aż 65 procent gospodarstw domowych, które kupują od Taurona panele fotowoltaiczne, korzysta z tego kredytu.

Kredyt 0%

Nieoprocentowany kredyt, przy którym pośredniczy Tauron oferowany jest przez Crédit Agricole i dzieli się tak naprawdę na dwa rodzaje kredytu: nieoprocentowany ale przeznaczony na maksymalnie 30 rat miesięcznych czyli 2,5 roku oraz KREDYT 0,35% z okresem spłaty do 10 lat, którego RRSO wynosi już nie 0% a 7,85% przy całkowitej kwocie kredytu wynoszącej 20 000 zł.

Według danych od banku wykazanych na oficjalnej stronie Taurona, przy całkowitej kwocie kredytu wynoszącej 20 000 zł, Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wynosi 0%, całkowita kwota do zapłaty wynosi 20 000 zł, a oprocentowanie jest stałe: 0%.

Całkowity koszt kredytu to 0 zł, wliczając w to prowizję od udzielonego kredytu: 0 zł oraz odsetki w wysokości 0 zł. Warunek jest taki, że liczba rat nie może przekroczyć 30. Bank wylicza, że miesięczne raty takiego kredytu wyniosłyby 666,67 zł.

Kredyt na większą liczbę rat

Kredyt na większą liczbę rat jest już nieco mniej opłacalny. Przy 96 miesięcznych ratach w wysokości 278,38 zł, czyli przy kredycie rozłożonym na 8 lat, Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 7,85%, a całkowita kwota do zapłaty wynosi już nie 20 000 a 26 724,75 zł.

Za 20 000 zł, nie wliczając dotacji w programie Mój Prąd oraz Ulgi Termomodernizacyjnej, można zainwestować w instalację o mocy nieco powyżej 4 kW. Uwzględniając obie ulgi, instalacja może być już ponad 1 kW większa.

Jak skorzystać z oferty?

Tauron ma w swojej ofercie dwa rodzaje zestawów fotowoltaicznych: OPTIMUM oraz PRO. Optimum przeznaczony jest dla mniej skomplikowanych konstrukcji lub większych powierzchni dachowych. Z kolei PRO jest zestawem szczególnie polecanym do mniejszych powierzchni dachowych lub takich, na których występują zacienienia. OPTIMUM, jest skomponowany pod względem jakości i ceny, a PRO składa się z paneli fotowoltaicznych o podwyższonej mocy i jest skonfigurowany z falownikiem monitorującym pracę każdego panelu osobno.

Aby skorzystać z oferty należy wypełnić formularz kontaktowy, który jest dostępny na stronie internetowej Taurona. Eksperci skontaktują się z każdym zainteresowanym i pomogą przejść przez proces inwestycyjny.

Źródło: Tauron

Redakcja GLOBEnergia