Według informacji podanych na portalu BitCoin.com, już niedługo jeden z dostawców energii elektrycznej w Japonii udostępni specjalne, tanie taryfy na zakup prądu elektrycznego. Będą one przeznaczone jedynie dla osób i firm chcących generować kryptowaluty.

Loop Co. Ltd jest spółką założoną w Tokio, zapewniającą prąd przy wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii. Stworzona w 2011 roku firma początkowo skupiała się jedynie na fotowoltaice, by po jakimś czasie zainwestować również w elektrownie wodne, wiatrowe, spalarnie biomasy i systemy geotermalne.

Ostatnimi czasy Japonia zliberalizowała prawo dotyczące wytwarzania i sprzedaży energii, jak i obrotu kryptowalutą. Jest ona obecnie środkiem płatnicznym, jednak bez statusu waluty narodowej. Dzięki temu BitCoin nie musi spełniać wielu wyśrubowanych wymagań prawnych, jednocześnie stając się pełnoprawną jednostką płatniczą. Już w tym momencie wiele firm, takich jak choćby Rakuten, akceptuje kryptowaluty. Ponadto powstała giełda, przeznaczona tylko do obrotu wirtualnym odpowiednikiem pieniądza. W lutym obecnego roku inwestowało na niej około 80 tysięcy osób.

Znalezione obrazy dla zapytania Japonia

Tak więc możliwy będzie zakup specjalnych taryf na duże ilości energii elektrycznej. Każda z nich będzie ekwiwalentem 250 kWh prądu, natomiast pojedynczy użytkownik będzie w stanie zakupić dowolną ich ilość. Dzięki temu nabycie „okrągłych” ilości energii (250kWh, 500kWh, 750kWh i tak dalej) będzie wiązało się z oszczędnościami rzędu około 17% względem standardowej ceny.

Dzięki temu generacja wirtualnej waluty będzie tańsza, a przed dostawcą energii elektrycznej otworzy się możliwość sprzedaży dużych jej ilości.

Loop Co. Ltd wychodzi naprzeciw oczekiwaniom firm, które zamierzają „kopać” BitCoina na masową skalę. Niedawno takie oświadczenie złożyła DMM Group, która na „kopalnie” kryptowaluty zamierza przeznaczyć 10 miliardów jenów. A wszystko wskazuje na to, że firmy takie będą powstawać jak grzyby po deszczu – szczególnie, że sytuacja prawna wirtualnych walut jest w Japonii jasna i zachęca do inwestycji.

źródło : BitCoin.com