Jak podało Ministerstwo Energii na swoim oficjalnym twitterze, Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki powołał na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Energii Posła Krzysztofa Kubowa. Nowy wiceminister energii miałby zająć się odnawialnymi źródłami energii.

Kim jest nasz nowy wiceminister?

Krzysztof Kubów jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego na wydziale Prawa i Administracji z tytułem magistra. Ukończył też studia menedżerskie w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. W Sejmie zasiada teraz w trzech komisjach: ds. energii i skarbu państwa; ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa; cyfryzacji, innowacyjności i nowoczesnych technologii. Kubów od 2006 r. związany był przez 10 lat z Polską Miedzią. W KGHM Polska Miedź pracował jako kierownik działu organizacji i administracji oraz jako główny specjalista ds. handlu w spółce Inova.

Według informacji portalu Wysokie Napięcie, nowy wiceminister energii Krzysztof Kubów miałby zająć się odnawialnymi źródłami energii.

Nowy sekretarz dziękuje za zaufanie

Krzysztof Kubów o swojej nominacji na wiceministra także poinformował na swoim Twitterze. Jak sam napisał, dziękuje za zaufanie i postara się nikogo nie zawieść.

Wkrótce zobaczymy jak potoczy się kariera Krzysztofa Kubowa na nowym stanowisku i czy faktycznie wiceminister będzie zajmował się Odnawialnymi Źródłami Energii. Śledźcie informacje na bieżąco!

 

źródło: wysokienapiecie.pl

Redakcja GLOBEnergia