Kto dostarczy falowniki do 390 MWp projektów aukcyjnych?

Fotowoltaika

Huawei dostarczy falowniki łańcuchowe do realizacji projektów fotowoltaicznych o łącznej mocy 390 MWp zakontraktowanych przez Grupę R.Power podczas aukcji OZE! Co je wyróżnia?

Zdjęcie autora: Huawei

Huawei

Czołowy dostawca rozwiązań w zakresie infrastruktury informatycznej i komunikacyjnej oraz urządzeń inteligentnych
Fotowoltaika

Podziel się

Podczas przeprowadzonych w ostatnich kilkunastu miesiącach aukcji OZE, Grupa R.Power zabezpieczyła prawa do sprzedaży energii z portfeli projektów fotowoltaicznych o łącznej mocy 390 MWp. Falowniki Huawei, dostarczone w ramach nowo zawartej umowy, zostaną wykorzystane w budowie tych farm fotowoltaicznych. Zastosowane falowniki Huawei wyróżniają się przede wszystkim wysoką sprawnością, niską awaryjnością i wyższymi uzyskami energetycznymi w porównaniu do standardowych rozwiązań.

Przemek Pięta, prezes zarządu Grupy R.Power zwrócił uwagę, że polski rynek fotowoltaiki wielkopowierzchniowej przeżywa w ostatnich latach prawdziwy boom, w czym grupa ma istotny udział. Firma przy realizacji farm PV współpracuje z liderami branżowymi – zarówno zagranicznymi, jak firma Huawei, która dostarczy falowniki do realizowanych projektów, jak i polskimi, na przykład Nomad Electric - firmą, która będzie odpowiedzialna za produktywność farm, utrzymanie ruchu i serwis wybudowanych farm fotowoltaicznych.

Współpraca między Huawei a R.Power rozwija się od wielu lat, co pozwala realizować projekty na szeroką skalę na wymagającym polskim rynku. Farmy fotowoltaiczne zbudowane przez R.Power będą dostarczać setki gigawatogodzin energii elektrycznej rocznie, czyniąc polską energetykę bardziej zieloną. Huawei słynie z najwyższej jakości swoich rozwiązań i cieszy nas, że docenia to coraz więcej klientów w Polsce i na świecie - komentuje Maciej Bąkała, Business Development Manager w Huawei Digital Power.

Huawei rozwija platformę sprzętową falowników łańcuchowych od 2013 roku, nieustannie ją doskonaląc. Firma jako pierwsza na świecie wprowadziła wsparcie dla modułów typu bifacial i systemów podążających za słońcem oraz wdrożyła algorytmy uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji (AI) na potrzeby zdalnej diagnostyki oraz ograniczenia ryzyka pożarowego. Obecnie Huawei ma wiodące osiągnięcia we wdrażaniu technologii z obszaru sztucznej inteligencji do fotowoltaiki, w tym AFCI i inteligentnej diagnostyki krzywej prądowo-napięciowej, pomagając klientom osiągać więcej korzyści w długofalowej perspektywie. Ponadto rozwiązania Huawei umożliwiają inteligentne zarządzanie elektrownią fotowoltaiczną poprzez precyzyjne zbieranie danych i ich analizę.

Materiał promocyjny

Zdjęcie autora: Huawei

Huawei

Czołowy dostawca rozwiązań w zakresie infrastruktury informatycznej i komunikacyjnej oraz urządzeń inteligentnych