PV-Tech opublikował swój najnowszy raport najbardziej niezawodnych i wiarygodnych producentów fotowoltaicznych – “PV ModuleTech Bankability Ratings”, który tworzy podstawę rankingową dla trzeciego kwartału 2020 roku dla wiodących globalnych dostawców modułów. Którzy producenci znaleźli się na podium?

Podium

W najnowszym raporcie kwartalnym PV ModuleTech Bankability Ratings, LONGi Solar jako jedyny producent modułów fotowoltaicznych, został oznaczony najwyższą notą AAA jako najbardziej wiarygodny producent. To powtórka z sukcesów w pierwszym i drugim kwartale 2020 roku.

W kategorii AA zostali zakwalifikowani tacy producenci jak Canadian Solar, First Solar, JA Solar, Jinko Solar oraz Trina Solar.

W kategorii A znalazła się Hanwha Q Cells oraz Risen Energy.

Ogólny ranking firm PV Tech, oparty na indywidualnych wynikach w ocenie zdolności bankowej za III kwartał 2020 r. został przedstawiony na poniższym rysunku.

Ranking producentów PV w trzecim kwartale 2020, źródło: pv-tech

Klasy A – złoty standard

Aby producent mógł zostać zakwalifikowany do klasy A, musiał się wyróżniać nie tylko pod względem kondycji finansowej, ale również pod względem, różnorodności odbiorców. Firmy, które dostarczały wszystkie produkty do odbiorców z segmentu mieszkaniowego nie mogły zostać zakwalifikowane w rankingu wysoko, niezależnie od wyników finansowych. Równocześnie, firmy, które dostarczały swoje produkty do różnych odbiorców, ale osiągnęły niskie wyniki finansowe, nie mogły zostać zakwalifikowane wysoko w rankingu.

Dopiero połączenie wielkości dostaw, różnorodności odbiorców oraz dobrych wyników finansowych klasyfikuje producentów w najwyższych klasach A, jako firmy wiarygodne i niezawodne.

Po trzecim kwartale 2020 roku podium należy do takich firm jak LONGi Canadian Solar, First Solar, JA Solar, Jinko Solar, Trina Solar, Hanwha Q Cells oraz Risen Energy. Wszyscy wymienieni producenci otrzymali w rankingu co najmniej klasę A.

Źródło: pv-tech

Redakcja GLOBEnergia