Inicjatywa organizowana jest przez producenta konstrukcji fotowoltaicznych Corab oraz Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej Polska PV. Partnerami konkursu są renomowani producenci komponentów: SolarEdge (falowniki), Q.Cells (moduły) i Jean Mueller (zabezpieczenia). Tytuł Instalatora Roku do tej pory otrzymały firmy: Ekosun z Bielsko-Białej oraz Solar House z Jaślan.

Co? Gdzie? Kiedy?

Konkurs na Instalatora Roku 2019 po raz drugi odbędzie się podczas targów Enex w Kielcach już 27 lutego. Wydarzenie ma za zadanie nie tylko przekazywać wiedzę, ale również promować dobre praktyki wśród instalatorów. Do zadań uczestników będzie należało m.in. montaż systemu Corab na rąbek, montaż optymalizatorów, podprowadzenie przewodów i podłączenie do falownika SolarEdge, montaż modułów Q.Cells oraz dobór i montaż zabezpieczeń AC i DC.

Znamy drużyny, które będą ze sobą rywalizować:

  • ELEKTROSOLAR – Tomasz Słowiński
  • SunSol Sp. z o.o.
  • ELSETT Zielone Technologie Sp. z o.o.
  • Grupa O5 Sp. z o.o.
  • Fotowoltaika System (PKITJ S.C.)
  • HELIOSPOWER SP. Z O. O. SP.K.

Z roku na rok branża fotowoltaiczna rośnie w siłę i dojrzewa.

Nadal jednak musimy pamiętać, że nie ilość się liczy a jakość.

„To właśnie jakość zarówno komponentów, jak i samego doboru i montażu przekonuje do branży fotowoltaicznej kolejnych inwestorów. Większość ekip montażowych kolejne zlecenia zdobywa przez polecenie zadowolonego klienta. Instalator Roku to inicjatywa, która od samego początku ma misję nie tylko promowania branży fotowoltaicznej, ale pokazywania jak ważny jest w tym wszystkim dobry instalator i prawidłowy montaż.¬” – mówi Paweł Wiktorowicz, odpowiedzialny za fotowoltaikę w firmie Corab.

Jednym z ważnych aspektów konkursu jest wymiana doświadczeń. Nie tylko między producentami a instalatorami, ale również między drużynami. Zdobyta wiedza pozwala na oferowanie lepszych produktów i usług.

„To właśnie poszanowanie dobrych praktyk i korzystanie z dobrych komponentów stanowi klucz dalszego rozwoju branży fotowoltaicznej. Wszyscy mamy obowiązek dzielić się wiedzą i doświadczeniem.” – przekonuje Bogdan Szymański, Prezes Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej.

Nie tylko forma promocji, ale również atrakcyjne nagrody

Finaliści konkursu nie tylko będą mogli się pokazać, ale także wygrać atrakcyjne nagrody. Nagrodą za pierwsze miejsce jest kompleksowa instalacja o mocy 3kW na komponentach renomowanych firm: konstrukcji Corab, technologii SolarEdge, modułach Q.Cells oraz zabezpieczeniach Jean Mueller oraz profesjonalny film promocyjny wykonany przez Globenergię. Drużyna, która zajmie drugie miejsce otrzyma konstrukcję Corab na instalację 3kW oraz skrzynkę z wysokiej klasy narzędziami firmy Fastons. Za trzecie miejsce drużyna otrzyma konstrukcję Corab na instalację o mocy 3kW.

Instalator Roku 2017

Instalator Roku 2018

Wiele nowości na stoisku Corab

Oprócz konkursu Corab zaprasza również na swoje stoisko, gdzie po raz pierwszy na targach pokażą konstrukcję WS-019. Kolejne rozwiązanie dedykowane na farmy fotowoltaiczne wyróżniające się wytrzymałością czy wysoką odpornością na korozję. Po raz pierwszy Corab – jako dystrybutor SolarEdge – pokaże ładowarkę samochodową ich produkcji.

Nowości będzie jeszcze więcej. W ofercie Corab pojawiają się dwie nowe marki: Sungrow (producent falowników) oraz Risen Energy (producent modułów fotowoltaicznych). Olsztyński producent konstrukcji jest wyłącznym dystrybutorem tej marki w Polsce. Nie zabraknie również innych ważnych marek takich jak: Q.Cells, Fronius, Zeversolar czy Sofarsolar. Szeroki przekrój produktów wielu producentów skusi niejednego odwiedzającego targi Enex.

instalator roku

Corab

Polski producent systemów mocowań modułów fotowoltaicznych