Przedstawiciele spółki PGE Nowa Energia i Miasta Zakopane, podpisali list intencyjny w sprawie budowy stacji ładowania pojazdów elektrycznych w ‘zimowej stolicy Polski’. Treść listu traktuje o sześciu ładowarkach różnej mocy w kilku lokalizacjach miasta. Miasto Zakopane będzie wspierało inwestycje od strony formalno-prawnej, zaś spółka PGE Nowa Energia sfinansuje budowę stacji ładowania.

Chcemy tworzyć system, który zachęci podmioty publiczne i prywatne do korzystania z pojazdów elektrycznych. Jesteśmy przygotowani do dalszej rozbudowy infrastruktury stacji ładowania w mieście w miarę wzrostu popytu – powiedział Paweł Śliwa, wiceprezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej ds. innowacji.

Elektromobliność w zimowej stolicy polski

Miasto Zakopane oraz PGE Nowa Energia, nie tylko planują budowę stacji ładowania ale i uruchomienie usługi car-sharingu. Jest to świetny pomysł ze względu na ogromne zainteresowanie turystyczne w tym regionie. W wielu polskich miastach usługa car-sharingu na co dzień sprawdza się świetnie, teraz turyści będą mogli korzystać z samochodów na minuty podczas wypoczynku w tatrach, a to wszystko w trosce o środowisko.

– Stworzenie infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych jest niezbędne, aby miasta takie jak Zakopane mogły czerpać korzyści związane z rozwojem elektromobilności. Pojazdy elektryczne to przyszłość, którą chcemy wspierać w naszym mieście – powiedział Leszek Dorula, burmistrz Zakopanego.

Źródło: gkpge.pl, zakopane.eu

Redakcja GLOBEnergia