Redakcja GLOBEnergia otrzymała w dniu dzisiejszym Tytuł LIDER MAŁOPOLSKI Najlepsze przedsięwzięcie roku 2014 w Małopolsce.

W tym roku, po raz piętnasty, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski rozstrzygnęło konkurs na „Najlepsze Przedsięwzięcie Roku w Małopolsce” i przyznała tytuły „Liderów Małopolski”. W tym roku nagrodzono między innymi: Tauron Kraków ARENA – największy w Polsce i jeden z najnowocześniejszych w Europie, halowy obiekt widowiskowo-sportowy, Centrum Kongresowe ICE Kraków – International Conferences & Entertainment najbardziej prestiżowe i ekskluzywne centrum kongresowe Europy oraz Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora „Cricoteka” w Krakowie.
Wśród zwycięzców znalazła się również redakcja GLOBEnergia. Kapituła Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski zwróciła uwagę na propagowanie idei odnawialnych źródeł energii. Doceniono działania redakcji, zmierzające do ograniczania niskiej emisji w Krakowie poprzez realizację kampanii społecznej SMOG W GMINIE oraz cyklu spotkań z samorządami lokalnymi w ramach FORUM ENERGIA W GMINIE.  Promocja odnawialnych źródeł energii oraz idei efektywności energetycznej i ochrony środowiska jest potrzebna, a w dzisiejszych czasach, będąc członkiem Unii Europejskiej wręcz niezbędna. Aby działania przynosiły efekty, potrzebny jest dobry pomysł, szczere zamiary oraz odpowiedni ludzie. GLOBEnergia łączy środowiska przedsiębiorstw, instytucji państwowych i społecznych oraz jednostek naukowych. Pełni rolę promotora absolwentów krakowskich uczelni technicznych poprzez organizację staży, opiekę nad kołami naukowymi oraz pomoc na rynku pracy.
Problemy miasta Krakowa związane z zanieczyszczeniem powietrza i jakością życia są redakcji bardzo bliskie, a możliwość funkcjonowania w zdrowym otoczeniu oraz świadome i efektywne wykorzystanie energii przez społeczeństwo – celem, priorytetem. Kilka lat kontaktów z samorządami, przedsiębiorcami i jednostkami naukowymi, szereg konferencji i spotkań branżowych sprawiło, że szukają oni rozwiązań zaczynając od społeczeństwa.