Od początku lipca obowiązuje ustawa o odnawialnych źródłach energii – to nowa rzeczywistość, której uczą się wszyscy: producenci, wykonawcy i inwestorzy. W tym wydaniu zapraszamy na historię ustawy o OZE w pigułce!
W tym wydaniu również aż trzy wywiady!
Przedstawiciel NFOŚiGW o planach na kolejne miesiące w kontekście zapisów ustawy o OZE!
Nową i niesłychanie ważną ustawą jest ustawa o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych – zapraszamy na rozmowę o przyszłości projektów wiatrowych, o problemach z realizacją już rozpoczętych projektów i o ryzyku, z jakim przyjdzie się zmagać inwestorom.
SMART GRID – Co to jest? Czy ma wady? Jakie ma zalety? Zapraszamy na rozmowę z profesorem Andrzejem Bieniem, którego główne zainteresowania zawodowe są związane z pomiarami i systemami pomiarowymi w systemach elektroenergetycznych, a w szczególności aplikacjami związanymi z energią elektryczną i jej jakością.
W tym numerze również raport redakcji portalu Termalni.pl! Rozkład wakacyjnych promocji – oferty ośrodków geotermalnych na najbliższe miesiące!
Poza tym, producenci aut elektrycznych  celują w rynek magazynów energii, oraz o najnowszych badaniach, które wykorzystują DNA do badania wnętrza ziemi w kontekście wykorzystania energii geotermalnej.
Czy potrzebujemy ustawy o ochronie powietrza? W lipcu, przy okazji podpisania w Krakowie apelu do władz państwowych, dotyczącego opracowania kompleksowych narzędzi mających umocowanie w polskim prawie, zastanawiamy się, w jaki sposób uregulowania prawne związane z ograniczaniem niskiej emisji powinny być implementowane.
W tematyce pomp ciepła, o nowych pompach ciepła powietrze/woda, o pompach ciepła w obiektach szkolnych, o promocjach na pompy ciepła w programie Instalator firmy Viessmann!

Życzymy miłej lektury!


POBIERZ DARMOWĄ APLIKACJĘ MOBILNĄ GLOBEnergia Plus i czytaj cały artykuł!