Informacje branżowe Informacje branżowe

Lipcowy radar rynku – czyli co się dzieje latem w branży OZE!

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

radar rynku, pompy ciepła, promocja pompy ciepła, gratis

Viessmann – promocyjne ceny przeglądu kotłów!

Masz kocioł grzewczy firmy Viessmann? Dobrze się składa! Umawiając się na przegląd instalacji w sezonie letnim nie tylko zaoszczędzisz swój czas i zadbasz o bezpieczeństwo, otrzymasz również nagrodę w postaci oficjalnej repliki piłki nożnej Mistrzostw Świata 2018! Kibicujesz? Lepiej się pospiesz - nagrody gwarantowane tylko dla pierwszych 200 osób, które zgłoszą się na przegląd. Akcja trwa od od 15 czerwca do 31 sierpnia 2018 r.
Szczegóły: https://www.viessmann-serwis.pl/

Dimplex – profesjonalne zaplecze szkoleniowe

Dimplex dysponuje nowoczesnymi i profesjonalne wyposażonym zapleczem szkoleniowym zlokalizowanym w siedzibie firmy w Kulmbach w Niemczech. Systematycznie zaprasza tam firmy partnerskie na cykliczne szkolenia, na których specjaliści szeroko omawiają systemy oparte na nowoczesnych urządzeniach Dimplex. Są to zarówno szkolenia z zakresu wykorzystania nowoczesnych systemów opartych na pompach ciepła, systemów wentylacyjnych z odzyskiem ciepła, a także nowoczesnej automatyki.
Szczegóły: http://dimplex.pl/firma/#wsparcie-i-szkolenia

KENO – nowe moduły w asortymencie

Firma LG Electronics wybrała firmę KENO Sp. z o.o. jako swojego długoletniego partnera handlowego na rynku polskim do wypromowania nowych modeli modułów, które są w asortymencie firmy LG. Do nowości zaliczają się następujące modele: LG Neon R, LG Neon 2 Black oraz LG NeOn 2 BiFicial. Firma LG jest pionierem we wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań z zakresu modułów fotowoltaicznych, wyprzedzając tym samym o krok konkurencję.

Corab: Zwiększona zdolność produkcyjna konstrukcji fotowoltaicznych!

W pełni automatyczna linia produkcyjna dedykowana wyłącznie do wolnostojących systemów fotowoltaicznych została uruchomiona w firmie Corab. Olsztyński producent może wytworzyć jeden MW konstrukcji dziennie. Dzięki temu jest w stanie dostarczyć rozwiązania dla projektów farmowych nawet w ciągu 48h, w najatrakcyjniejszej na rynku cenie.

Galmet Hot Points Club – program partnerski

Galmet uruchomił program partnerski w branży. Hot Points Club to system wsparcia dedykowany dla instalatorów. Sprawdź co Galmet przygotował specjalnie dla Ciebie! Instaluj produkty Galmet, rejestruj je na specjalnym profilu i zbieraj HotPointy – punkty temperatury. Zasady i nagrody na oficjalnej storonie https://galmet.com.pl/pl/aktualnosci/program-partnerski-hot-points-club

alpha-innotec walczy ze smogiem i obniża ceny na powietrzne pompy ciepła

Zamów pompę ciepła i zyskaj 5 000 zł netto! Promocja dotyczy pomp ciepła z serii alira LWD. Promocja trwa do 31 grudnia 2018 roku.
Szczegóły: http://www.promocjepompy.pl/


Bosch prezentuje centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła

Centrale wentylacyjne Bosch Vent 5000 C to alternatywa dla wietrzenia pomieszczeń poprzez otwieranie okien, zarówno pod kątem ekologicznym, jak i ekonomicznym. Rozwiązanie umożliwia usuwanie powietrza z pomieszczeń wilgotnych, takich jak kuchnia, łazienka i pomieszczenia gospodarcze i wprowadzenie świeżego powietrza z zewnątrz do pomieszczeń mieszkalnych i sypialnych.


Nowy magazyn energii przy farmie wiatrowej Grupy TAURON

Budowa pilotażowego systemu magazynowania energii elektrycznej w powiązaniu z istniejącą infrastrukturą energetyczną to nowy projekt TAURON realizowany w województwie opolskim. Powstający magazyn energii pomoże w bardziej efektywny sposób gospodarować energią elektryczną oraz dystrybuować ją do użytkowników końcowych. System magazynowania zostanie oddany do użytku w czwartym kwartale 2019 r.


innogy uruchamia kolejne stacje ładowania pojazdów elektrycznych

Na początku lipca innogy Polska wraz z ING Bankiem Śląskim uruchomiła 5 nowych stacji ładowania na terenie Centrum Handlowego Janki. Dwie stacje stojące zamontowane zostały na parkingu zewnętrznym, a trzy stacje wiszące (tzw. Wall Box) zostały umieszczone w parkingu podziemnym. Do dyspozycji kierowców oddanych zostało tym samym 10 punktów ładowania aut elektrycznych, gdyż każda ze stacji pozwala na ładowanie dwóch pojazdów jednocześnie.


Vaillant prezentuje nową cichą i oszczędną pompę ciepła

Cicha praca urządzenia to podstawa, aby komfort użytkowania był na jak najwyższym poziomie. Z tą myślą stworzyliśmy aroTHERM Split – naszą nową powietrzną pompę ciepła, której praca nie przeszkadza nawet podczas spokojnych rozmów.