GLOBEnergia+ 11/2016 okładkaWitamy w listopadzie!

Czas pędzi nieubłaganie – wydaje się, że rok dopiero się rozpoczynał, a w rzeczywistości już za miesiąc przyjdzie pora na podsumowania. Zanim jednak przyjdzie pora na podsumowania roczne, podsumujmy, co polski rynek bankowy oferuje inwestorom zainteresowanym instalacjami fotowoltaicznymi. W artykule przedstawiamy kilka aktualnych ofert dedykowanych m.in. właśnie instalacjom PV.
W tym numerze też sporo o nowych technologiach – w materiale „Sztuczna inteligencja na straży efektywności energetycznej – Google DeepMind” piszemy o tym, jak technologie będą mogły pracować na naszą korzyść i jak internetowy (choć nie tylko) gigant dba o środowisko i niewielkie rachunki. Poruszamy również tematykę „wirtualnych elektrowni” – jak przesył danych w sieci energetycznej może przyspieszyć rozwój OZE? Sposoby na długoterminowe magazynowanie energii mogą z kolei wpłynąć na wzrost efektywności pracy źródeł OZE i rozwiązać kilka problemów, z którymi aktualnie borykają się producenci energii, np. niedostosowanie generacji energii z OZE do czasu największego na nią zapotrzebowania.
Polski falownik fotowoltaiczny – dlaczego wciąż jest mało popularny, choć nie jest kopią zagranicznych rozwiązań, a reprezentuje wysokiej jakości polską myśl techniczną? W tematyce PV piszemy również o zaawansowanym module PV, który wykorzystuje technologię optymalizacji mocy.
Przedstawicieli producentów poprosiliśmy o dobór modelowego systemu grzewczego dla budynku jednorodzinnego – zgodnie z kalendarzem wciąż panuje jesień, choć termometr za oknem wskazuje na coś zgoła odmiennego! W Radarze rynku jak co miesiąc przedstawiamy nowości i promocje, którymi warto się zainteresować.
Zapraszamy do lektury!

POBIERZ DARMOWĄ APLIKACJĘ MOBILNĄ GLOBEnergia+ i czytaj cały numer!

AppStore
  GooglePlay

Katarzyna Cieplińska

Redaktor GLOBEnergia