Witamy w listopadzie!

Wielokrotnie przekraczane normy jakości powietrza – zwłaszcza w sezonie grzewczym – sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na zakup oczyszczaczy. Urządzenia te usuwają część szkodliwych dla zdrowia zanieczyszczeń, będących składnikami smogu – przede wszystkim pyły PM10 i PM2,5 oraz lotne związki organiczne. Ich dodatkowym atutem jest możliwość zmniejszania ilości bakterii, wirusów, roztoczy i grzybów w pomieszczeniu, a także nawilżanie powietrza. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając oczyszczacz powietrza?  Co oferuje rynek? Zapraszamy na przegląd i mały przewodnik po oczyszczaczach powietrza.

W temacie pomp ciepła wiele nowego m. in. cicha, wydajna i elegancka pompa ciepła Vitocal 100-S oraz nagrodzony przez German Design Award 2018 w kategorii „Energia” system M. Odsyłamy też do materiału o ogrzewaczach ciepłej wody użytkowej.

Ograniczeniem działania klasycznych instalacji geotermalnych jest przede wszystkim przepuszczalność ośrodka skalnego, którym wędrują płyny geotermalne. Brak odpowiednio wysokiej przepuszczalności powoduje iż część wykonywanych odwiertów, które w założeniu miały udostępniać energię geotermalną, nie nadaje się do użytku. Trwają pierwsze testy innowacyjnej technologii ECO2G – zapraszamy po szczegóły!

Polecamy RADAR RYNKU – przegląd promocji o nowościach rynkowych.

Zbliża się koniec roku! Redakcja portalu Temalni.pl przygotowała dla Państwa specjalne zestawienie imprez sylwestrowych w kompleksach basenów termalnych w Polsce.

Życzymy miłej lektury!


POBIERZ DARMOWĄ APLIKACJĘ MOBILNĄ GLOBEnergia+ i czytaj cały numer!

AppStore

  GooglePlay

Redakcja GLOBEnergia