Live tekstowy

IV Kongres Trendy Energetyczne – RELACJA z wydarzenia

Dziękujemy za udział w IV Kongresie Trendy Energetyczne 2021! Zapraszamy za rok!

Poniżej znajduje się relacja tekstowa z wydarzenia

Zakończył się IV Kongres Trendy Energetyczne! Dziękujemy i zapraszamy za rok!

2 tygodnie temu

Bogdan Szymański – prezes Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej Polska PV podczas Kongres Trendy Energetyczne 2021 na gorąco, z Warszawy po Komisji Senackiej, na której omawiano nowelizowaną ustawę o OZE „Mamy szansę na wydłużenie okresu przejściowego”

2 tygodnie temu

Trwa debata: “ETYKA SPRZEDAŻY MIKROINSTALACJI OZE”

Jak zapobiegać nieuczciwym praktykom i wadliwym mikroinstalacjom?

Zapraszamy na inaugurację programu “FOTOWOLTAIKA FAIR PLAY”

2 tygodnie temu

Zapraszamy o 14:45!

Debata: Etyka sprzedaży mikroinstalacji OZE

2 tygodnie temu

Na trendach energetycznych nie mogło również zabraknąć przedstawicieli Fronius Polska

2 tygodnie temu

Marcin Jędrachowicz z firmy Jinko Solar również jest z nami w studiu Trendów Energetycznych

2 tygodnie temu

Czas na producentów falowników fotowoltaicznych! Kolejnym ekspertem z branży PV jest Michał Marona – SolarEdge

Serdecznie zapraszamy!

2 tygodnie temu

Pierwszym ekspertem z branży PV jest Paweł Wiktorowicz – Corab

Przedstawiciel firmy Corab opisał perspektywy wykorzystania konstrukcji nadążnych w farmach fotowoltaicznych.

2 tygodnie temu

Przechodzimy do tematów związanych z fotowoltaiką.

W panelu “Trendy technologiczne i rynkowe – Rynek Fotowoltaiczny, Magazyny Energii” Anna Będkowska – Redaktor prowadząca portalu Globenergia rozmawia z ekspertami z branży PV o domach przyszłości, komercyjnym rynku PV, a także rozwiązaniach wodorowych.

2 tygodnie temu

W studiu Trendów Energetycznych jest także Maciej Czop – Prezes Zarządu Immergas Polska!

Zapraszamy!

2 tygodnie temu

Kolejny ekspert w studiu Trendów Energetycznych! Tym razem poruszony został temat wyzwań dla deweloperów w obliczu nadchodzących zmian źródeł ogrzewania budynków wielorodzinnych

Prezentuje Maciej Ferdek – Mitsubishi Electric

2 tygodnie temu

Czy propan jako czynnik chłodniczy w pompie ciepła to bezpieczne rozwiązanie? Na jak długo propan zadomowi się w naszych pompach ciepła?

Na te i wiele innych pytań odpowiada Andrzej Oczoś – Galmet

2 tygodnie temu

Trwa panel „Trendy Technologiczne i Rynkowe – Rynek pomp ciepła, efektywność energetyczna, technika grzewcza”.

Grzegorz Burek – Redaktor Naczelny GLOBEnergia rozmawia z ekspertami z zakresu pomp ciepła. Za nami prezentacja Dawida Pantery z firmy Viessmann.

2 tygodnie temu

Wracamy po krótkiej przerwie. Zmiany technologiczne w pompach ciepła przybliża Marek Miara – ISE Fraunhofer

2 tygodnie temu

Zakończyła się debata POBE pt. “DEKARBONIZACJA OGRZEWANIA I TERMOMODERNIZACJA BUDYNKÓW”.

Po debacie odbyło się uroczyste podpisanie POROZUMIENIA BRANŻOWEGO NA RZECZ WSPÓŁPRACY W ZAKRESIE EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ, które rozszerza POBE o kolejne organizacje członkowskie.

2 tygodnie temu

Czy transformacja energetyczna w zakresie budynków dotyczy tylko zmiany stosowanych technologii w ogrzewnictwie, czy także zmiany zachowań użytkowników końcowych?

“Kultura użytkowania budynku musi się zmienić. Transformacja to rewolucja nie tylko w zakresie stosowanych technologii, ale także sposobu myślenia. Rolą POBE jest zwrócenie uwagi użytkowników końcowych na to jak mają użytkować nowe technologie stosowane w ich domach.” – komentuje Janusz Starościk, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych.

2 tygodnie temu

Trwa debata POBE pt. “DEKARBONIZACJA OGRZEWANIA I TERMOMODERNIZACJA BUDYNKÓW”.

W debacie biorą udział: Paweł Lachman – Prezes Zarządu Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, Marek Miara – ISE Fraunhofer, Paweł Wróbel – ekspert POBE, Gate Brussels oraz Janusz Starościk – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych. Moderatorem debaty jest Grzegorz Burek – Prezes Zarządu i Redaktor Naczelny GLOBEnergia

2 tygodnie temu

Długofalową Strategię Renowacji Budynków z 2021 w dokumencie rządowym Ministerstwa Rozwoju i Technologii przedstawił Andrzej Kaźmierski – Ministerstwo Rozwoju i Technologii

A po przerwie krótkiej przerwie debata POBE pt. “DEKARBONIZACJA OGRZEWANIA I TERMOMODERNIZACJA BUDYNKÓW”.

2 tygodnie temu

Jakie zmiany dla sektora budynków niesie unijny pakiet „fit for 55”? Szczegóły pakietu omawia Paweł Wróbel – Ekspert POBE, Gate Brussels.

2 tygodnie temu

Net Zero by 2050 – Specjalny raport Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA) – analiza

Rozpoczęła się pierwsza prezentacja podczas drugiego dnia Kongresu Trendy Energetyczne. Analizę raportu IEA przedstawił Timothy Goodson – Międzynarodowa Agencja Energetyczna.

2 tygodnie temu

Rozpoczynamy drugi dzień IV Kongresu Trendy Energetyczne!

Drugi dzień kongresu inaugurują Paweł Lachman – Prezes Zarządu Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, Koordynator POBE oraz Grzegorz Burek – Prezes Zarządu i Redaktor Naczelny GLOBEnergia

2 tygodnie temu

Debata: “LOCAL CONTENT, czyli wyzwania produkcji w Polsce” już za nami. A my już dziś zapraszamy na drugi dzień IV Kongresu Trendy Energetyczne.

Jutro o godzinie 9:00 inauguracja II dnia Kongresu Trendy Energetyczne. Serdecznie zapraszamy!

2 tygodnie temu

Zmiana modelu rozliczeń prosumentów dotknie także polskich producentów komponentów fotowoltaicznych. Jak przedstawiciele polskich producentów oceniają proponowane zmiany?

“Nie ma osoby zaangażowanej w branży fotowoltaicznej, która nie byłaby zaniepokojona tym co nas czeka. Niestety w związku z propozycją zmiany ustawy o OZE mamy problem z określeniem wielkości zamówień. Widzę to z własnego doświadczenia. Nigdy nie zmieniałam budżetu tak często jak teraz. Nasza firma zatrudnia ponad 300 osób, więc zależy nam na przewidywalności. Według mnie okres przejściowy powinien wynosić minimum rok, czyli do końca 2022 roku.” – komentuje Ewa Owczarz – Wiceprezes Corab

2 tygodnie temu

Wracamy po przerwie! Trwa debata “LOCAL CONTENT, czyli wyzwania produkcji w Polsce”!

W debacie biorą udział: Piotr Dziadzio – Wiceminister Klimatu i Środowiska, Jarosław Kotyza – Instytut Miękinia przy AGH , Robert Galara – Wiceprezes Galmet, Edyta Witkowska – Dyrektor zarządzający Bruk-Bet Fotowoltaika, Sebastian Walerysiak – Prezes Zarządu Viessmann, Dawid Cycoń – Prezes ML System oraz Ewa Owczarz – Wiceprezes Corab.

2 tygodnie temu

Zakończyła się druga część debaty “MEGATRENDY WSPÓŁCZESNEJ ENERGETYKI – WYZWANIA”.

Zapraszamy już o godz. 14:30 na debatę: “LOCAL CONTENT, czyli wyzwania produkcji w Polsce”. Debatę poprowadzi Grzegorz Burek – Prezes Zarządu i Redaktor Naczelny GLOBEnergia.

2 tygodnie temu

Wracamy do tematyki wodoru!

Tym razem Bogdan Szymański zapytał Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych – Janusza Starościka o to kiedy wykorzystanie wodoru zostanie skomercjalizowane.

“W obecnych czasach technologia rozwija się bardzo szybko. Wierzę, że w przyszłości problemy technologiczne związane z wykorzystywaniem wodoru będą przezwyciężone, a zwłaszcza w sektorze wykorzystywania wodoru na potrzeby ogrzewnictwa.” – odpowiada Janusz Starościk.

2 tygodnie temu

Atom czy MEW? Czy offshore ma szansę wyprzeć atom na północy Polski?

“Polskie elektrownie wiatrowe na morzu powstaną, być może będzie jakieś opóźnienie, ale na podstawie innych projektów, które są realizowane na zachodzie Europy jestem pewien, że projekty morskiej energetyki wiatrowej na polskim morzu zostaną zrealizowane.” – komentuje Paweł Wróbel – Ekspert POBE, Gate Brussels podczas debaty “MEGATRENDY WSPÓŁCZESNEJ ENERGETYKI – WYZWANIA”

2 tygodnie temu

W tej odsłonie debaty słowo “wodór” jest odmieniane przez wszystkie przypadki.

“Polska w przyszłości ma szansę na bycie liderem w wykorzystaniu wodoru w ogrzewnictwie” – zauważa Janusz Starościk – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych.

2 tygodnie temu

Paweł Wróbel – Ekspert POBE, Gate Brussels podczas debaty “MEGATRENDY WSPÓŁCZESNEJ ENERGETYKI – WYZWANIA”:

“Transformacja energetyczna Polski może utknąć, jeśli nasza sieć nie będzie przystosowana do wyzwań z nią związanych. Stoimy w obliczu ogromnych wyzwań. Biorąc pod uwagę to na czym ma opierać się Polska energetyka w przyszłości, elementem hamującym w naszej transformacji energetycznej może okazać się dystrybucja energii elektreycznej. Mamy bardzo ambitne plany co do morskiej energetyki wiatrowej, ale na nic się to nie zda, jeżeli nie będziemy mogli przyłączyć morskich farm wiatrowych do sieci i wykorzystać tej energii.”

2 tygodnie temu

Jak będzie wyglądała europejska i polska rzeczywistość po szczycie klimatycznym COP26?

Po prezentacji, dotyczącej technologii wodorowych, wracamy do dyskusji, w której udział biorą: Lidia Wojtal – Ekspertka ds. polityki klimatyczno-energetycznej, Agora Energiewende, Paweł Wróbel – Ekspert POBE, Gate Brussels oraz Janusz Starościk – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych.

2 tygodnie temu

Wracamy po przerwie i kontynuujemy debatę “MEGATRENDY WSPÓŁCZESNEJ ENERGETYKI – WYZWANIA”.

Tę część debaty rozpoczyna Janusz Starościk – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych.

2 tygodnie temu

Zakończyła się I część debaty „MEGATRENDY WSPÓŁCZESNEJ ENERGETYKI – WYZWANIA”

Zapraszamy już o godzinie 13.00 na kolejną część debaty, w której Bogdan Szymański i jego goście odpowiedzą na pytanie jak będzie wyglądała Europejska i polska rzeczywistość po szczycie klimatycznym COP26.

2 tygodnie temu

Rozpoczyna się debata: MEGATRENDY WSPÓŁCZESNEJ ENERGETYKI – WYZWANIA CZ.1

W tej części Bogdan Szymański rozmawia z uczestnikami debaty na temat instalacji prosumenckich i ich dalszym rozwoju, o największych wyzwaniach spółek obrotu, rynku farm PV, a także rynku energetycznym za 10 lat.

2 tygodnie temu

Łukasz Pytliński z Instytutu Ekonomii Środowiska, o zmianie systemu rozliczeń prosumentów:

“Głównym motywatorem, jeśli chodzi inwestycję we własną elektrownię fotowoltaiczną są aspekty ekonomiczne. Niekorzystna nowelizacja ustawy OZE może sprawić, że przyszli producenci będą się decydować na instalację PV jedynie ze względów hobbystycznych.”

2 tygodnie temu

Bogdan Szymański – prezes Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV o zmianie systemu rozliczeń prosumentów:

„Zmiany modelu rozliczeń prosumentów spowodują, że rynek w 2022 roku zmniejszy się o 70% względem 2021 roku.”

2 tygodnie temu

„Żałuję, że 1300 poprawek do rządowego projektu nowelizacji ustawy OZE (UC74) opublikowanego początkiem czerwca tego roku nie zostały skonsumowane. Zorganizuję debatę dotyczącą energetyki obywatelskiej, na którą zasługują tysiące gospodarstw domowych”

– Poseł Jadwiga Emilewicz o pośpiesznie wprowadzanych zmianach ustawy o odnawialnych źródłach energii.

2 tygodnie temu

Trwa DEBATA: RYNEK PROSUMENCKI W POLSCE 2022

W debacie biorą udział: Bartłomiej Orzeł – pełnomocnik Premiera ds. Czystego Powietrza, Bogdan Szymański – Prezes SBF POLSKA PV, Paweł Lachman – Prezes Zarządu Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, Koordynator POBE, Andrzej Guła – Lider Polskiego Alarmu Smogowego. Moderatorem debaty jest Grzegorz Burek – Prezes Zarządu i Redaktor Naczelny GLOBEnergia.

Do debaty dołączyła Jadwiga Emilewicz.

Zobacz również