Po raz drugi Międzynarodowe Targi Łódzkie mają przyjemność organizować Łódzkie Targi Energetyczne, które odbędą się 10-11 czerwca 2015 roku w hali Expo-Łódź przy al. Politechniki 4 w Łodzi.

Przewodnim tematem w drugiej edycji będzie efektywność energetyczna. Łódzkie Targi Energetyczne to idealne miejsce prezentacji, wymiany poglądów i doświadczeń oraz dyskusji w zakresie szeroko rozumianej energetyki. 
Równolegle, odbywać się będzie Kongres „Łódzkie Energetyczne” poruszający tematykę energetyki odnawialnej i konwencjonalnej, która uznana została za kluczową dziedzinę w Strategii Rozwoju Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. 
 
Podczas targów swoją ofertę zaprezentują firmy działające w zakresie skojarzonego wytwarzania ciepła i dystrybucji energii, wykorzystujące odnawialne źródła ciepła i opracowujące technologie ich pozyskiwania. W trakcie pierwszej edycji swoje produkty oraz usługi zaprezentowało  blisko 100 wystawców. 
Impreza ta stanowić będzie idealne miejsce do prezentacji, wymiany poglądów i doświadczeń, dyskusji oraz integracji środowiska. Zapraszając przedstawicieli samorządów, władz lokalnych i ogólnopolskich, nauki, biznesu, firm energetycznych i elektrycznych, chcemy wspólnie uczestniczyć w budowie marki opartej na potencjale zasobów energetycznych kraju, zarówno odnawialnych jak i konwencjonalnych.
 
Zwiedzający będą mogli zasięgnąć Informacji z następujących dziedzin: 
• Nowoczesne i innowacyjne rozwiązania w energetyce – produkty i usługi prezentowane przez wystawców
• Rodzaje paneli słonecznych i co charakteryzuje panele fotowoltaiczne
• Odnawialne Źródła Energii, czyli energia słoneczna, wodna, wiatrowa.
• Oferta producentów samochodów elektrycznych i rowerów elektrycznych – zasady działania, dealerzy.
• Doskonalenie własnej działalności poprzez wprowadzanie nowych technologii z dziedziny energetyki i automatyki
 
Organizator planuje także, w ramach II Łódzkich Targów Energetycznych, zorganizować  konkurs na film „Wyróżnij się energią. Oszczędzaj prąd”, którego celem będzie promowanie i utrwalanie  w świadomości społecznej konieczności oszczędnego i racjonalnego korzystania z energii elektrycznej w trosce o środowisko naturalne. Nagrody w konkursie ufunduje PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Spółka Akcyjna.
 
Zapraszamy: www.lte.targi.pl
 
Szczegółowe informacje:
e-mail:  lodzkie-targi-energetyczne@targi.lodz.pl oraz na stronach  www.lte.targi.pl ; www.targi.lodz.pl