Klasy A – złoty standard

Aby producent mógł zostać zakwalifikowany do klasy A, musi się wyróżniać nie tylko pod względem kondycji finansowej, ale również pod względem, różnorodności odbiorców. Dopiero połączenie wielkości dostaw, różnorodności odbiorców oraz dobrych wyników finansowych klasyfikuje producentów w najwyższych klasach A, jako firmy wiarygodne i niezawodne.

W najnowszym rankingu PV-Tech, siedem firm otrzymało oceny A (AAA, AA, A), a trzy firmy ocenę B (BBB, BB i B). Longi Solar jako jedyny producent modułów PV otrzymał najwyższą ocenę AAA.

Źródło: PVTEch/ LONGi

Analizy

Ostateczna ocena zdolności bankowej PV Tech jest wyliczana przy użyciu szeregu analiz statystycznych, które obejmują dane począwszy od 5-10 lat wstecz. Wyniki są wyliczane dla kondycji finansowej i produkcyjnej każdej firmy. To dwa kluczowe czynniki wpływające na ogólną wiarygodność bankową.

W porównaniu z innymi konkurentami klasy A, LONGi Solar znajduje się na plusie pod względem prawie wszystkich kluczowych wskaźników. Jeśli chodzi o wydatki na badania i rozwój, LONGi przewodzi w branży fotowoltaicznej pod względem tego typu inwestycji w ciągu ostatnich kilku lat.

LONGi jest obecnie jednym z najważniejszych podmiotów produkcyjnych w branży PV, będąc największym dostawcą płytek fotowoltaicznych o mocy ponad 60 GW w Chinach. Dzięki integracji pionowej od płytki, ogniwa, aż do produkcji modułów fotowoltaicznych, LONGi zyskało uznanie jako jeden z największych globalnych dostawców modułów PV. W 2020 r. producent przekroczył 20 GW w dostawach modułów.

LONGi Solar

Producent modułów fotowoltaicznych