Założyciel i prezes firmy LONGi Zhenguo Li został zaproszony do zabrania głosu podczas ceremonii otwarcia najbardziej wpływowego międzynarodowego wydarzenia roku dotyczącego zmian klimatycznych. Zhenguo Li podzielił się swoją wizją na temat pomocy technologii słonecznej w walce ze zmianami klimatycznymi i powtórzył zobowiązanie LONGi do uczynienia czystej energii bardziej przystępną cenowo i dostępną, dzięki postępowej technologii i redukcji kosztów.

Prezes LONGi został również zaproszony do udziału w dyskusji panelowej: „Przyszłe strategie biznesowe dla świata Net-zero” z udziałem liderów biznesu, w tym Marca Engela, Dyrektora ds. Łańcucha dostaw w Unilever, Mathiasa Lelièvre, CEO ENGIE Impact i profesor Rebeccy M. Henderson z Harvard Business School. Sesję moderowała Helen Clarkson, CEO Grupy Klimatycznej.

Wartość energii słonecznej

Według Zhenguo Li, wartość energii słonecznej jest wciąż niedoceniana. W ciągu ostatniej dekady firma LONGi zobowiązała się do obniżenia LCOE wytwarzania energii z fotowoltaiki. Według Prezesa, w związku z obniżaniem się kosztów energetyki słonecznej, staje się ona coraz bardziej dostępna. Równocześnie w związku z ciągłym dojrzewaniem technologii magazynowania energii, rynek PV będzie coraz bardziej konkurencyjny. Li podzielił się także inicjatywą firmy LONGi „Solar for Solar”, polegającą na wykorzystaniu czystej energii do wytwarzania produktów związanych z czystą energią.

Działania LONGi

Podczas panelu Zhenguo Li został zapytany, jakie działania podejmuje firma LONGi, aby wpłynąć na politykę środowiskową. Jak powiedział prezes, kiedy LONGi rozważa lokalizacje dla nowych fabryk, udział czystej energii w lokalnym koszyku energetycznym jest istotnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji.

Jesteśmy bardziej skłonni do otwierania fabryk w lokalizacjach o dużym udziale czystej energii, na przykład w regionach takich jak prowincja Yunnan w Chinach, gdzie czysta energia stanowi obecnie 92% lokalnej sieci – powiedział Zhenguo Li

W swoim zaangażowaniu w czystą, odnawialną energię oraz w inicjatywę RE100, LONGi zobowiązało się do osiągnięcia 100% wykorzystania odnawialnej energii elektrycznej w swoich działaniach na całym świecie do 2028 roku. Oprócz własnych wysiłków na rzecz uczynienia produkcji bardziej ekologiczną, LONGi ma zamiar również zachęcać swoich partnerów i klientów do wspólnej realizacji inicjatywy RE100. Jak powiedział Li, podczas gdy czysta energia staje się tańsza i bardziej dostępna, sektory takie jak magazynowanie energii, pozyskiwanie energii z wodoru, inteligentne sieci, recykling wody i odsalanie wody morskiej będą rozwijać się coraz szybciej w ramach szerszej transformacji energetycznej.

Podczas tygodniowego wydarzenia, firma LONGi podzieliła się swoimi najnowszymi technologiami i ofertami produktów na wirtualnej wystawie online oraz strategią LONGi w zakresie przejścia na zieloną energię oraz przyszłymi trendami w sektorze PV.

Nowe moduły LONGi

LONGi wciąż stawia na rozwój. Ostatnio firma podpisała umowę z TBEA Sunoasis na dostawę 360 MW swoich wysokowydajnych modułów słonecznych dla bazy produkcyjnej TBEA w mieście Shihezi w chińskim regionie autonomicznym Xinjiang Ujgur. W ramach umowy LONGi dostarczy 103MW nowych modułów Hi-MO 5, przeznaczonych do instalacji wielkoskalowych. Dzięki tej instalacji, nowy produkt będzie mógł zostać oficjalnie oceniony przez rynek.

LONGi Solar

Producent modułów fotowoltaicznych