LONGi: Nowy rekord wydajności ogniw PV

LONGi ustanawia nowy światowy rekord wydajności ogniw słonecznych krzemowych i wprowadza na rynek moduł drugiej generacji o ultrawysokiej wydajności oparty na technologii ogniw back-contact.

Zdjęcie autora: LONGi

LONGi

Producent modułów fotowoltaicznych

Podziel się

Madryt, Hiszpania, 7 maja 2024 r. – LONGi Green Energy Technology Co. ogłasza, że firma pobiła kolejny światowy rekord wydajności ogniw słonecznych krzemowych zaledwie 4 miesiące po ostatnim ustanowieniu rekordu w tej dziedzinie. Zgodnie z certyfikatem Niemieckiego Instytutu Badań Energii Słonecznej w Hamelinie (ISFH), nowe krzemowe ogniwa back-contact zaprojektowane przez LONGi osiągnęły wydajność 27,30% w warunkach laboratoryjnych. Nowy rekord został ogłoszony podczas uroczystego wydarzenia, podczas którego firma zaprezentowała także nowy produkt, moduł Hi-MO 9. Na wydarzeniu obecny był założyciel i prezes LONGi, Li Zhenguo, wiceprezes Dennis She, główny naukowiec dr. Xu Xixianga oraz przedstawiciele klientów z całego świata.

Przedstawienie nowego produktu LONGi. 

To 17 raz, kiedy firma ustanowiła rekord świata wydajności ogniw słonecznych od kwietnia 2021 roku.

Założyciel i prezes LONGi, Li Zhenguo oraz główny naukowiec dr Xu Xixiang ujawniają nowy światowy rekord wydajności ogniw słonecznych BC.

LONGi jest teraz dwukrotnym rekordzistą świata zarówno jeśli chodzi o wydajność ogniw słonecznych krzemowych, jak i o wydajność tandemowych ogniw słonecznych krzemowych-perowskitowych. W listopadzie 2023 roku LONGi ogłosiło, że firma ustanowiła dodatkowy rekord świata w wydajności tandemowych ogniw słonecznych krzemowych-perowskitowych wynoszący 33,9%.

27,3%, LONGi ustanawia nowy światowy rekord wydajności ogniw słonecznych krzemowych

Przedstawienie modułu Hi-MO 9

Podczas uroczystości zorganizowanej w Madrycie wieczorem 7 maja, LONGi wprowadziło na rynek swój zupełnie nowy flagowy moduł Hi-MO 9. Hi-MO 9 to moduł słoneczny o możliwościach do 660W, oparty na technologii drugiej generacji hybrydowych ogniw back-contact (HPBC) oraz TaiRay, waflach krzemowych wprowadzonych przez LONGi w marcu 2024 roku, a moduł Hi-MO 9 może pochwalić się wydajnością do 24,43%, zaprojektowaną do działania w różnorodnych trudnych warunkach (w tym nad jeziorami, w górach i na pustyniach).

Hi-MO 9, nowa generacja ultra-efektywnego modułu z technologią ogniw komórkowych HPBC 2.0.

Dennis She, wiceprezes LONGi Green Energy Technology Co., powiedział:
„Nasz nowy moduł Hi-MO 9 pozwala na generowanie energii elektrycznej na światową skalę. Co więcej, zachowuje tę wysoką wydajność przez całe swoje życie, ponieważ moduł jest zaprojektowany zgodnie z najwyższymi standardami niezawodności. Właściciele elektrowni mogą być pewni, że elektrownia zbudowana z modułu Hi-MO 9 pomoże im jak najbardziej efektywnie wykorzystać swoje tereny i w pełni wykorzystać potencjał energii słonecznej.”

Nowy produkt LONGi, Hi-MO 9, został oficjalnie zaprezentowany

Panele będą produkowane w bazie produkcyjnej firmy w Jiaxing, która została uznana przez Światowe Forum Ekonomiczne za Globalną Fabrykę Przyszłości, grupę fabryk uznanych za przyspieszające przyjęcie technologii Czwartej Rewolucji Przemysłowej w produkcji

Zdjęcie autora: LONGi

LONGi

Producent modułów fotowoltaicznych