Bazując na swojej oryginalnej, innowacyjnej technologii ogniw i modułów o wysokiej wydajności, Cell R&D Center konsekwentnie napędza rozwój technologii i uprzemysłowienie branży fotowoltaicznej, osiągając imponującą serię rekordów sprawności. W styczniu 2019 r. sprawność konwersji monokrystalicznych, bifacjalnych ogniw PERC osiągnęła poziom 24,06%, co jest rekordem do dziś nienaruszonym. Dla ogniw TOPCon typu N, Centrum ogłosiło w czerwcu najwyższą na świecie sprawność konwersji na poziomie 25,21%, potwierdzoną przez globalne uznane instytuty badawcze, co dodatkowo podkreśla wiodącą pozycję firmy w branży.

Zawsze trzymamy się koncepcji dynamicznego rozwoju, wybierając właściwy kierunek i koncentrując się na wiodącej w branży technologii i starając się przesuwać granice rozwoju produktu, tym samym naplongędzając zmiany technologiczne w branży – komentuje dr Li Hua, szef Centrum Badawczo-Rozwojowego Cell.

Postęp w nowych technologiach energetycznych jest jednym z kluczowych elementów w osiągnięciu ostatecznego celu, jakim jest neutralność węglowa. Innowacyjność i dalekowzroczność LONGi gwarantuje długoterminową pozycję firmy w branży pod względem sprawności, wydajności i jakości.

Firma LONGI wyróżniona podczas Intersolar!

Warto dodać, że forma LONGi została wyróżniona nagrodą Intersolar 2021 w kategorii Fotowoltaika za moduł z serii Hi-MO 5 (182 mm) o wysokiej wydajności podczas ceremonii online będącej częścią Intersolar. Jest to nagroda przyznawana firmom, które w znacznym stopniu przyczyniają się do sukcesu branży fotowoltaicznej, promując innowacje technologiczne i przełomowe rozwiązania.

Moduł Hi-MO 5, za który LONGi otrzymało nagrodę, został zaprojektowany dla dużych elektrowni słonecznych na całym świecie. Moduł zawiera płytki domieszkowane galem i wykorzystuje zastrzeżoną technologię „Smart Soldering” od LONGi. Moduł charakteryzuje bardzo wysoka sprawność na poziomie 21,3%. Wysoka wydajność i moc Hi-MO 5 pomaga obniżyć koszty BOS w elektrowniach słonecznych, a w połączeniu z redukcją kosztów produkcji i transportu, moduł może również znacznie obniżyć LCOE.

LONGi Solar

Producent modułów fotowoltaicznych