Testy przeprowadzone w Instytucie Badań nad Energią Słoneczną (ISFH) w Hameln, w Niemczech potwierdziły, że sprawność konwersji monokrystalicznych ogniw bifacjalnych typu N opracowanych w LONGi Cell R&D Center osiągnęła rekordowe 25,09%! To pierwszy raz, gdy sprawność ogniwa TOPCon opartego na komercyjnej płytce krzemowej przekroczyła 25%.

źródło: LONGi Solar

Bazując na swojej oryginalnej, innowacyjnej technologii ogniw fotowoltaicznych, Centrum Badań i Rozwoju LONGi Cell R&D Center nieustannie wprowadza ulepszenia do technologii PV. W styczniu 2019 roku firma osiągnęła rekordową sprawność konwersji frontu dla monokrystalicznego bifacjalnego ogniwa PV typu PERC, który wyniósł 24,06%. Jest to rekord, który nadal obowiązuje. Teraz przyszedł czas na kolejny, a testy potwierdziły, że monokrystaliczne ogniwo PV od LONGI wykonane w technologii N-type TOPCon osiągnęło sprawność konwersji na poziomie 25,0%.

Badania i rozwój

„Naszym celem jest promowanie ciągłego unowocześniania branży fotowoltaicznej, osiągania wyższej wydajności i bardziej zrównoważonego rozwoju” – skomentował Li Hua, wiceprezes i szef centrum badawczo-rozwojowego firmy LONGi Solar.

Jak dodał wiceprezes Li Hua, głównym celem firmy jest poprawa sprawności konwersji ogniw do rozwoju technologii PV. Koncentrując się na rozwoju, masowej produkcji i inkubacji zaawansowanych technologii i produktów, LONGi będzie nadal pozostawać w kontakcie z najnowocześniejszymi technologiami i przewodzić zmianom technologicznym, aby pomóc w osiągnięciu chińskich celów związanych z redukcją emisji dwutlenku węgla przed 2030 r. i neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla przed 2060 r.

W latach 2012-2020 firma LONGi zainwestowała blisko 8 miliardów RMB (1,2 miliarda USD) w badania i rozwój oraz zgromadziła łącznie 1001 zatwierdzonych patentów, umożliwiając firmie utrzymanie pozycji lidera w dziedzinie innowacji w branży PV.

LONGi Solar

Producent modułów fotowoltaicznych