LONGi wprowadza na rynek europejski nową wersję modułu solarnego z 66 ogniwami

Zoptymalizowana konstrukcja umożliwia znacznie bardziej elastyczne projektowanie systemu.

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia
Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

Podziel się

LONGi, czołowa światowa firma z branży technologii solarnych, wzbogaca swoją odnoszącą sukcesy rodzinę produktów HiMO5 o kolejną wersję modułu półprzewodnikowego opracowaną specjalnie z myślą o europejskich rynkach. Jest on oparty na globalnym standardzie płytek krzemowych M10, jest zbudowany z 66 ogniw oraz skonstruowanej na nowo ramy. Dzięki temu w celu montażu w orientacji poziomej produkt ten można z powodzeniem zamontować także na krótkim boku ramy, aby zoptymalizować wykorzystanie terenu w przypadku większych systemów naziemnych i instalacji dachowych. W przypadku tradycyjnych modułów o tych samych lub większych rozmiarach mocowanie na krótszym boku jest możliwe jedynie w bardzo ograniczonym zakresie. Co może spowodować zwiększenie kosztów instalacji i materiałów.

Znacznie więcej wariantów konstrukcji systemu

Nowa wersja modułu HiMO5m z 66 ogniwami doskonale sprawdzi się między innymi w przypadku systemów o orientacji poziomej w sektorze usług użyteczności publicznej oraz na dużych instalacjach dachowych. Dzięki temu rozwiązaniu w przeciwieństwie do standardowego montażu w formacie pionowym można zyskać większą elastyczność planowania instalacji. Dodatkowo jest ono także kompatybilne z popularnymi na rynku systemami montażowymi.

W ten sposób zrealizować można na przykład projekt 6-rzędowych, poziomych systemów, który w innym przypadku wymagałby większej liczby szyn i zacisków montażowych. Oferta firmy obejmuje także formy mieszane, w przypadku których zaciski modułu instaluje się częściowo na krótkiej, a częściowo na długiej stronie. Jeszcze inną możliwość stanowią systemy na dachy płaskie z mocowaniem na rogu krótkiej strony.

Połączenie wiedzy na temat ogniw oraz konstrukcji ram

Nowa wersja modułu opiera się na uznanej technologii HiMO5. W przypadku tej rodziny produktów z półogniwami zawierającymi domieszkę galu firma LONGi dostarczyła już ponad 30 GW. Pod kątem nowego wariantu dostosowano liczbę ogniw, a także zmieniono i wzmocniono konstrukcję w celu zapewnienia odpowiedniej stabilności mechanicznej.

Produkty z serii HiMO5 firmy LONGi wyróżniają się żywotnością, nieznacznym fotostarzeniem za sprawą technologii Low LID oraz wysoką jakością. Moduły zostały już wielokrotnie uhonorowane nagrodami „High Achiever” i „Top Performer” RETC i PVEL. Zwyciężyły także w plebiscycie Intersolar AWARD 2021.

Źródło: LONGi