LONGi wprowadza swoje nowe moduły Hi-MO 6 na światowy rynek dachowych instalacji PV!

Firma LONGi zaprezentowała Hi-MO 6, swoją najnowszą generację modułów fotowoltaicznych łączących wysoką wydajność z niezwykłą estetyką do rozproszonego wytwarzania energii i zastosowań na dachu.

Zdjęcie autora: LONGi Solar

LONGi Solar

Producent modułów fotowoltaicznych

W listopadzie jeden z czołowych producentów komponentów fotowoltaicznych LONGi zaprezentował nowy moduł Hi-MO 6 - swój pierwszy moduł przeznaczony wyłącznie dla klientów globalnego rynku rozproszonego wytwarzania energii. Dzięki zastosowaniu wysoko wydajnej technologii HPBC moduł Hi-MO 6 uzyskuje maksymalną wydajność 22,8% w produkcji masowej. Moduł Hi-MO 6 przystosowany do potrzeb różnych klientów zapewnia doskonałą wydajność, bezpieczeństwo i estetykę.

Lepsza wydajność wytwarzania energii dzięki innowacjom technologicznym

HPBC (Hybrid Passivated Back Contact) to nowa generacja wysoko wydajnej technologii ogniw fotowoltaicznych, unikatowa ze względu na swoją konstrukcję bez szyny prądowej z przodu. Technologia ogniw HPBC może znacznie poprawić pochłanianie światła przez ogniwo oraz możliwości przemiany fotoelektrycznej dzięki dostosowaniu struktury wewnętrznej ogniwa, a tym samym skutecznemu wzrostowi mocy wyjściowej modułu. Moduły wyposażone w technologię ogniw HPBC mogą generować większą ilość energii w wysokiej temperaturze i przy niskim napromieniowaniu, a także mają doskonałą skuteczność obniżenia mocy. W globalnych symulacjach rozproszonego wytwarzania energii moduły Hi-MO 6 wykazały znaczną przewagę w wytwarzaniu energii nad produktami PERC, ze średnim wzrostem wytwarzania energii do 10% w typowych scenariuszach.

Podczas opracowywania rozwiązań fotowoltaicznych do zastosowań mieszkalnych i komercyjnych zespół badań i rozwoju LONGi dąży do uzyskania najwyższego poziomu bezpieczeństwa i niezawodności. W Hi-MO 6 zastosowano technologię lutowania typu back contact, w której do poprawienia wytrzymałości modułu na pękanie wykorzystuje się strukturę lutowania jednoliniowego, a nie tradycyjną strukturę w kształcie litery Z. Ta rewolucyjna konstrukcja technologiczna, w połączeniu z jakością okresu użytkowania LONGi, powoduje, że Hi-MO 6 są jednymi z najbardziej niezawodnych modułów fotowoltaicznych na rynku.

Wprowadzanie technologii fotowoltaicznej i estetyki architektonicznej do różnych zastosowań

Moduł Hi-MO 6 obejmuje cztery serie – Explorer, Scientist, Guardian i Artist – z których wszystkie mają standardowy rozmiar M10 (182 mm) i są dostępne jako typy 72C, 66C, 60C oraz 54C. Walory estetyczne modułu przywołują minimalistyczny styl nowoczesnych konstrukcji przemysłowych oraz naturalnie uzupełniają dużą różnorodność scenariuszy zastosowań.

Hi-MO 6 Scientist Bifacial
Hi-MO 6 Explorer 

Do zastosowań w sektorach ze zwiększonymi potrzebami ochrony i analitycznymi moduł Hi-MO 6 oferuje również opcję dalszego zwiększenia bezpieczeństwa i optymalizacji z wykorzystaniem preinstalowanego Smart Optimizer. W razie awarii systemu fotowoltaicznego lub zacienienia modułu system zaplecza może być zdalnie monitorowany i optymalizowany w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem informacji zwrotnych z „cyfrowego mózgu” Smart Optimizer, co zapewnia bezpieczeństwo elektrowni i jednocześnie maksymalizację mocy wyjściowej systemu.

Firma LONGi przez lata napędzała rozwój przemysłu dzięki wysokiej jakości innowacjom technicznym. Flagowe moduły serii Hi-MO przyczyniły się do zwiększenia globalnej struktury energii. Hi-MO 6 to kolejny solidny krok w kierunku promowania równowagi energetycznej

skomentował wiceprezes firmy LONGi, Dennis She

Jak dodał, LONGi dąży do współpracy z większą liczbą partnerów, którzy chcą uczestniczyć w nowej rewolucji energetycznej polegającej na dostarczaniu rozwiązania czystej energii dostępnego w równym stopniu dla wszystkich oraz przyspieszeniu transformacji energetycznej i rozwoju naszej planety.

Materiał promocyjny