GLOBEnergia+ 2/2017 okładkaWitamy w lutym!

W tym miesiącu zajmiemy się tematem ważnym – istotnym dla każdego obywatela, bo związanym z jego zdrowiem, komfortem i długością życia, a mianowicie niską emisją. We FLASHu rynku przedstawicieli branży OZE, kotlarskiej, ekspertów, zapytaliśmy czy ich zdaniem rozwiązania zaproponowane przez rząd w pakiecie antysmogowym są wystarczające, czy są dobre? Jakie inne działania się proponuje? Wspominamy również uchwałę antysmogową dla województwa śląskiego – kolejnego po małopolskim, które intensywnie pracuje nad wprowadzeniem regionalnych przepisów.

Kotły gazowe w walce z niską emisją – technologia i możliwości finansowania – dlaczego może być to dobre i ekologiczne rozwiązanie? Nie może zabraknąć również pomp ciepła, które mogą sprawdzić się jako sposób na oszczędne przygotowanie ciepłej wody użytkowej. W lutym przybliżam założenia systemu, który pozwala zwiększyć efektywność pracy domowych instalacji fotowoltaicznych, zrealizowanego w miejscowości Rząśnia.

W kontekście samochodów elektrycznych piszemy o „elektrycznych autostradach” – czy jest to realne rozwiązanie i na czym ma polegać? Specjalnie do tego wydania GLOBEnergii+ redakcja SamochodyElektryczne.org przygotowała artykuł o Stacjach Superładowania Tesli w Polsce. Ponadto zapraszamy do lektury kolejnej części artykułu o budynkach przyszłości, a dokładnie o 2. generacji obrotowego domu.

Życzymy miłej lektury!

Redakcja GLOBEnergia


POBIERZ DARMOWĄ APLIKACJĘ MOBILNĄ GLOBEnergia+ i czytaj cały numer!

AppStore
  GooglePlay

Katarzyna Cieplińska

Redaktor GLOBEnergia