Lutowa GLOBEnergia+ już dostępna w aplikacji mobilnej!

Zdjęcie autora: Katarzyna Cieplińska

Katarzyna Cieplińska

Redaktor GLOBEnergia
Niska emisja smog
GLOBEnergia+ 2/2017 okładka

Witamy w lutym!

W tym miesiącu zajmiemy się tematem ważnym - istotnym dla każdego obywatela, bo związanym z jego zdrowiem, komfortem i długością życia, a mianowicie niską emisją. We FLASHu rynku przedstawicieli branży OZE, kotlarskiej, ekspertów, zapytaliśmy czy ich zdaniem rozwiązania zaproponowane przez rząd w pakiecie antysmogowym są wystarczające, czy są dobre? Jakie inne działania się proponuje? Wspominamy również uchwałę antysmogową dla województwa śląskiego - kolejnego po małopolskim, które intensywnie pracuje nad wprowadzeniem regionalnych przepisów.

Kotły gazowe w walce z niską emisją - technologia i możliwości finansowania - dlaczego może być to dobre i ekologiczne rozwiązanie? Nie może zabraknąć również pomp ciepła, które mogą sprawdzić się jako sposób na oszczędne przygotowanie ciepłej wody użytkowej. W lutym przybliżam założenia systemu, który pozwala zwiększyć efektywność pracy domowych instalacji fotowoltaicznych, zrealizowanego w miejscowości Rząśnia.

W kontekście samochodów elektrycznych piszemy o "elektrycznych autostradach" - czy jest to realne rozwiązanie i na czym ma polegać? Specjalnie do tego wydania GLOBEnergii+ redakcja SamochodyElektryczne.org przygotowała artykuł o Stacjach Superładowania Tesli w Polsce. Ponadto zapraszamy do lektury kolejnej części artykułu o budynkach przyszłości, a dokładnie o 2. generacji obrotowego domu.

Życzymy miłej lektury!

Redakcja GLOBEnergia


POBIERZ DARMOWĄ APLIKACJĘ MOBILNĄ GLOBEnergia+ i czytaj cały numer!

AppStore
GooglePlay