Renault ZOE to jeden z popularniejszych samochodów elektrycznych na rynku.

ZOE bazuje na rozwiązaniu technologicznym, które każdemu zapewnia zrównoważoną mobilność. Przyjazna dla środowiska elektryczna jednostka napędowa nie emituje CO2 i tlenków azotu, a samochód jest bezgłośny.

Wersja Z.E. 40 posiada akumulator o pojemności 41 kWh, który zapewnia realny zasięg 315 km.

Samochody elektryczne bronią się w walce o dobrą jakość powietrza

Koncern Renault przekazał madryckiemu ratuszowi partię kolejnych 40 samochodów ZOE, która dołączy do floty już użytkowanej przez miasto.

Władze hiszpańskiej stolicy zamówiły samochody w ramach realizacji planu poprawy jakości powietrza „Plan A de Calidad del Aire”, który zakłada wprowadzenie zrównoważonego i przyjaznego dla środowiska systemu mobilności. Użytkownikiem nowej floty 62 samochodów będzie lokalny wydział środowiska.

ZOE na pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się elektryków

W 2018 roku ZOE powróciło na pierwsze miejsce najlepiej sprzedających się samochodów elektrycznych w Hiszpanii. Łącznie auto znalazło ponad 2 000 nabywców, co zapewniło wzrost sprzedaży o 25% w stosunku do 2017 roku. Udział elektrycznego modelu Renault w tym segmencie rynku osiągnął 30%.

Fot. Renault

Od debiutu w 2013 roku, model ZOE jest w grupie najchętniej kupowanych w Hiszpanii samochodów zeroemisyjnych. Ogółem po tamtejszych drogach jeździ już ponad 4 000 takich aut.

Samochody elektryczne w ramach carsharingu w Madrycie

ZOE jest też dobrze znany mieszkańcom Madrytu dzięki sukcesowi systemu carsharingowego „Ziti”, z którego tylko w ciągu pierwszego roku funkcjonowania skorzystało ponad 165 000 użytkowników. W 2018 roku ZOE było również najchętniej kupowanym przez przedsiębiorców samochodem elektrycznym, zyskując zaufanie wielkich korporacji i urzędów.

Źródło: Renault

Redakcja GLOBEnergia