Glen Dimplex to marka dynamicznie się rozwijająca i stawiająca na innowacyjne /rozwiązania. Wszystkie urządzenia Grupy Glen Dimplex zaprojektowane są przez fachowców w branży i konkurują jakością z innymi markami. Między innymi dlatego cieszą się one uznaniem na całym świecie.

Co czwarta sprzedana pompa ciepła typu powietrze/woda pochodzi z zakładów produkcyjnych Glen Dimplex. Z bardzo długiej listy miejsc, w których obecna jest Grupa Glen Dimplex, przedstawiamy kilka najciekawszych realizacji.

Dimplex

Herbarium Hotel & Spa

Herbarium Hotel & Spa Chomiąża Szlachecka, Polska  – komfort i relaks

Każdy potrzebuje chwili relaksu… np. podczas odprężającej kąpieli w ciepłej wodzie, podczas której na chwilę mogą odpłynąć również wszystkie kłopoty. Ale skąd ta ciepła woda się bierze? Dla luksusowego Herbarium & Spa w Chomiąży Szlacheckiej (woj. kuj-pom.) zapewnienie doskonałych warunków dla gości jest sprawą priorytetową, dlatego doskonałym wyborem okazał się Dimplex.

Zadaniem było opracowanie wydajnego systemu grzewczo-chłodzącego zdolnego zaspokoić potrzeby obiektu o łącznej powierzchni 5 000 m2, który będzie łatwy w obsłudze. W efekcie system opiera się na 2 gruntowych rewersyjnych pompach ciepła do grzania i chłodzenia, wykorzystujących również ciepło odpadowe. Woda w spa podgrzewana jest więc również przez energię cieplną wytworzoną przez klimatyzacje w pokojach gościnnych. Ponadto obiekt wykorzystuje 2 kotły gazowe działające w trybie biwalentnym. Właściciel hotelu może polegać na tym systemie, więc goście mogą po prostu zrelaksować się w komfortowych warunkach.

Dimplex

Hotel Mahoroba

Hotel Mahoroba Hokkaido, Japonia – wykorzystujemy siły natury

Na wulkanicznej wyspie Hokkaido znajdują się gorące źródła zwane „onsen”, których temperatura wynosi nawet od 42–60°C. Wiele źródeł ma właściwości lecznicze – zawierają one pierwiastki i minerały. Nic więc dziwnego, że japońska tradycja gorących kąpieli może pochwalić się wielowiekową historią. Nawet 800 lat temu w zwyczaju były spotkania i zażywanie gorących kąpieli przy jednoczesnym relaksie. Od wieków źródła były wykorzystywane do budowy kąpielisk i łaźni „sento”.

Aktualnie w Japonii istnieje ponad 3000 onsenów – zarówno nad morzem, w lasach oraz w górach. Wykorzystuje się je do gorących kąpieli na świeżym powietrzu. Hotel Mahoroba, w którym działa kilka onsenów, zlecił nam projekt i realizację energooszczędnego systemu grzewczo-chłodzącego. Wymagania były jasne: system miał chłodzić latem i ogrzewać zimą, a także wykorzystywać ciepło odpadowe z wody przelewowej stosowanej w zbiornikach onsenów. W celu spełnienia wysokich wymagań energetycznych, zainstalowano osiem rewersyjnych gruntowych pomp ciepła Dimplex, działających od 2012 roku.

Dimplex