Od początku grudnia słowo „smog” i niska emisja odmieniane jest w mediach przez wszystkie przypadki, a to za sprawą odnotowywanych rekordowo wysokich stężeń zanieczyszczeń w powietrzu. Polski Alarm Smogowy poinformował, że rekordziści – Kraków i Rybnik – musiałyby ogłosić alarm smogowy aż 47 razy w ciągu poprzedniego roku, jeśli w Polsce obowiązywałyby standardy znane z zachodu Europy, np. w Paryżu.

Niestety nie tylko w tym zakresie można mówić o zaniżonych standardach w prawodawstwie – w Polsce, ze względu na brak odpowiednich zapisów, obywateli nie ostrzega się przed wysokim zanieczyszczeniem powietrza. Gdyby o zagrożeniu poinformować na czas, przynajmniej część osób mogłaby podjąć decyzję o tym, czy wyjść na zewnątrz i narazić swoje zdrowie na szwank, czy zostać w domu i odetchnąć nieco spokojniej, choć też nie bez obawy.

Pokazuje to, jak ważne jest zachowanie standardów w każdej dziedzinie naszego życia. I choć nie zawsze jesteśmy w tej kwestii decyzyjni, są sprawy, o których możemy decydować we własnym imieniu i zadbać o ich wysoką jakość. Wybierając system ogrzewania dla swojego domu i jego wykonawcę, możemy zdecydować o tym, czy przyczyni się on do problemu niskiej emisji, czy nie, ale także o tym, czy zostanie on wykonany na poziomie, z zachowaniem odpowiednio wysokich standardów.

Wykonawco! Temat niskiej emisji i zanieczyszczonego powietrza nie jest ci obojętny, dlatego zajmujesz się inwestycjami energooszczędnymi i ekologicznymi? Weź udział w konkursie „Dobre praktyki w dobrych rękach”! Organizatorem konkursu jest Redakcja GLOBEnergia, która rok w rok zaprasza wszystkie firmy instalacyjne systemów energooszczędnych opartych na OZE do pochwalenia się realizowanymi inwestycjami i zachęca do tworzenia referencji, by promować rozwiązania energooszczędne wśród nowych inwestorów.

Konkurs rozpoczął się 2 stycznia 2017 r. i potrwa do 20 lutego 2017 r. Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi podczas najbliższych Targów ENEX, które odbędą się w Kielcach w dniach 1-2 marca 2017 r. Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem konkursu, w którym zawarto wszystkie informacje dotyczące obowiązujących terminów, sposobu zgłoszeń itd. Regulamin konkursu, a także szczegóły dotyczące udziału dostępne są na stronie internetowej wydarzenia:

http://globenergia.pl/wydarzenia/dobrepraktyki/

Daj się poznać od najlepszej strony i razem z nami buduj świadome społeczeństwo!