Właściwa koncepcja systemu to bardzo ważny etap przygotowania inwestycji. To od koncepcji w dużej mierze zależy, czy system będzie działał zgodnie z oczekiwaniami inwestora, czy będzie źródłem kłopotów.

Po co formularze doborowe pomp ciepła ?

Aby nawiązać szerszy kontakt pomiędzy projektantami, architektami, firmami inżynierskimi –  Dimplex prezentuje nowe formularze doborowe pomp ciepła.

Za pomocą specjalnych formularzy, w kilku krokach można wybrać odpowiednie rozwiązanie i otrzymać ofertę z solidną podbudową merytoryczną. Jedyne, co trzeba zrobić to wysłać zapytanie korzystając z formularza dostępnego na stronie dimplex.pl.

Doświadczenie firmy Dimplex z szeroką grupą klientów pokazuje, że nie każdy umie zapytać o system, którego potrzebuje.

Każda z grup klientów (osoby prywatne, obiekty gminne, biurowe, magazynowe, czy przedsiębiorstwa) konsultuje się z przedstawicielami producentów. Dzięki przygotowanym przez firmę Dimplex formularzom doborowym – o każdej porze można skontaktować się ze specjalistą, który pomoże w doborze systemu – niezależnie od rodzaju obiektu.

Dlaczego tak trudno przygotować odpowiednią koncepcję?

Ponieważ inwestorzy mają trudności w zdefiniowaniu zapytania. Dotyczy to zwłaszcza obiektów większych, które nie tylko należy grzać, ale i chłodzić.

Stworzone i oddane do Państwa dyspozycji formularze ułatwiają zadanie odpowiedniego pytania i są bardzo elastyczne. Dokładnie definiują potrzeby zainteresowanego. Na podstawie uzupełnionych formularzy specjaliści Dimplex są w stanie przygotować rzetelną koncepcje. Ideą przyświecającą tworzeniu formularzy doborowych było to, by można było w łatwy sposób zapytać o zaawansowany system.

Z formularzy doborowych może skorzystać każdy – od osoby prywatnej, po architekta i projektanta.

Oddane w Państwa ręce formularze doborowe mogą  oszacowań koszty systemu i stworzyć jego koncepcję. Pomagają również w kontakcie z firmą wykonawczą, z firmą projektową, oraz z przedstawicielem firmy Dimplex.

Formularze te są stworzone dla inwestorów  którzy posiadają źródło ciepła i chcą je zmodernizować, czy rozszerzyć o dodatkowe źródło.

Zasada działania – formularze doborowe pomp ciepła

formularz doborowy pomp ciepła

Pierwsze pytanie dotyczy typu obiektu. W zależności od typu obiektu i jego potrzeb energetycznych (grzanie, chłodzenie, przygotowywanie c.w.u. czy podgrzewanie wody basenowej) zadawane są kolejne pytania. W temacie ogrzewania, system pyta o zapotrzebowanie na moc grzewczą – czy jest ono szacunkowe ( na podstawie powierzchni obiektu, czy wysokości pomieszczeń), czy projektowe, podparte obliczeniami.

Definiowany jest również sposób ogrzewania pomieszczeń. Inwestor odpowiada na pytanie za pomocą jakiego systemu rozprowadzane jest ciepło – czy są to klimakonwektory, czy ogrzewanie podłogowe, a może grzejniki.

Jeśli inwestor rozważa chłodzenie obiektu, będzie musiał wybrać sposób chłodzenia – dynamiczny, czy cichy.

W przypadku pytania o sposób przygotowania ciepłej wody użytkowej system pyta o liczbę osób w mieszkaniu i o zapotrzebowanie na c.w.u. na jedna osobę na dobę.

Na podstawie uzyskanych z formularza informacji przygotowywana jest koncepcja systemu. Na podstawie koncepcji systemu dobieramy urządzenia. Do dobranych urządzeń przygotowywana jest pełna dokumentacja techniczna. Przygotowywana jest też analiza techniczno-ekonomiczna – czyli analiza kosztów w porównaniu do innego alternatywnego systemu. Takie kompleksowe opracowanie jest przesyłane do pytającego wraz z pomocą oferowaną przez danego przedstawiciela.

Wypełnienie takiego formularza i zadanie pytania specjalistom do niczego nie zobowiązuje.

Źródło: Dimplex

Dimplex

Po prostu wyższa wydajność