W dorocznym liście prezes firmy JinkoSolar, Xiande Li, pisze, że energetyka słoneczna nie jest już „źródłem zapasowym” – staje się coraz częstszym i bardziej realnym sposobem na pozyskanie energii pierwotnej, co dodatkowo napędzane jest spadkiem kosztów jej pozyskania. Dalej czytamy, że:

Energetyka słoneczna jest kolejnym źródłem energii dla ludzkości.

Prezes firmy dodaje, że zakończony rok 2016 nie był łatwy – był emocjonalny i pełen wyzwań, jednak nawet mimo tego firmie udało się zrealizować ambitne, postawione wcześniej cele. Z dumą dodaje on, że udało się osiągnąć więcej, niż zostało obiecane. JinkoSolar nie tylko zrealizowało w 2016 roku swoje cele sprzedażowe, ale wręcz je przewyższyło, jednocześnie wzmacniając swoją pozycję i profil firmy na wszystkich kontynentach. Jedna z wiodących ról w branży fotowoltaicznej i przekraczająca 50% stopa wzrostu odnotowywana przez 5 lat z rzędu pozwoliły firmie zająć w rankingu the 2016 Fastest Growing Companies (najszybciej rozwijających się firm w 2016 roku) magazynu Fortune 16. pozycję.

Prezes Xiande Li zaznacza, że JinkoSolar wyróżniają technologia bijąca rekordy, bezkompromisowa jakość i wysokiej jakości obsługa klienta  – z tym właśnie kojarzone jest logo firmy, będące gwarantem danych obietnic. W Chinach, USA, Ameryce Łacińskiej, Australii, Turcji, Wielkiej Brytanii i Ameryce Południowej JinkoSolar zajęło pierwsze miejsce pod względem jakości produktów i obsługi klienta. Jak dalej pisze prezes firmy: „Logo JinkoSolar świeci jasno na całym świecie.

JinkoSolar ma prowadzić znaczącą transformację na globalnym rynku energetycznym. Jak czytamy – sektor energetyczny podlega obecnie kompleksowej reorganizacji w niespotykanym dotąd tempie. W odpowiedzi JinkoSolar udowadnia, że jest więcej niż firmą, która dostarcza tylko produkt – chce być firmą kojarzoną z „usługami energetycznymi i czystą energią elektryczną”. Jest to zupełnie nowym, zintegrowany model innowacji, produkcji i dystrybucji. Ma zapewnić on możliwości współpracy i szybkiego skalowania, oferując nie tylko lepsze produkty, ale przede wszystkim niedrogą energię elektryczną i szybsze usługi.

Prezes JinkoSolar stawia tezę, że wkroczyliśmy obecnie w zupełnie nową erę energetyczną, w której firma chce odegrać wiodącą rolę. Historyczna chwila, jaką jest 10-lecie firmy, prezentuje charakter i możliwości JinkoSolar w dziedzinie energetyki.

Energetyka słoneczna jest kolejnym źródłem energii dla ludzkości – dokonałem tej odważnej prognozy, kiedy firma została założona w 2016 roku. W ciągu ostatnich 10 lat, bazując na tej wizji, firma poczyniła wiele śmiałych wyborów, które wszystkie okazały się być słuszne.

Na koniec listu Prezes Xiande Li dodaje: „Wskoczmy razem w 2017, szczęśliwego Nowego Roku!”

Artykuł promocyjny

Źródło: