Kocioł centralnego ogrzewania Genesis² KPP, to jeden z najmniejszych kotłów na pellet z zasobnikiem nad wymiennikiem. Stanowi gwarancję ekologicznego ciepła w całym domu. Automatycznie rozpalany pellet już po kilku minutach pozwala osiągnąć maksymalną sprawność. Przez pierwszych 60 sekund zapalarka rozgrzewa się do 900oC, co gwarantuje dokładne spalanie, a tym samym dalszą oszczędność pelletu.

Kocioł c.o. o mocy 12 kW oferuje moc modulowaną w szerokim zakresie od 3,8 kW do 12,5 kW, co pozwala na stosowanie go w budynkach o zróżnicowanym zapotrzebowaniu na energię cieplną.

Kocioł Genesis² KPP 12 kW stanowi podstawowe źródło ciepła w ekologicznych systemach ogrzewania domów, w systemach ogrzewania podłogowego i klasycznego. Estetyka użytkowania kotła i czystość pelletu sprawiają, że Genesis² KPP, to optymalny kocioł do małych, wewnątrzdomowych kotłowni. Dostarcza ciepło niezbędne do zapewnienia ciepłej wody użytkowej wszystkim domownikom.
Najwyższą jakość wykonania i pozytywny wpływ na środowisko kotłów Genesis² KPP, potwierdza certyfikat „Polskie ciepło” przyznawany polskim kotłom na paliwa stałe spełniającym najwyższe normy oraz klasa efektywności energetycznej A.

certyfikat kocioł na pellet

Wysokość kotła to tylko 164 cm, a głębokość około 122 cm.
Kocioł wyposażono w pełnowymiarowy zasobnik o pojemności 200 dm3 i automatyczną zapalarkę.

Zasobnik o pojemności do 200 dmpozwala na bezobsługową pracę kotła przez długi czas. 1000 kg pelletu generuje tylko kilka kilogramów popiołu – przy właściwym doborze parametrów pracy kotła i stosowaniu pelletu o właściwościach zgodnych ze specyfikacją

 

kocioł na pellet

Kocioł na pellet Genesis². Źródło: Galmet

Kocioł na pellet a trwała konstrukcja

Zastosowanie w konstrukcji kotła unikalnych kanałów spalinowych i wytrzymałej stali kotłowej pozwoliło stworzyć kocioł o długiej żywotności gwarantujący skuteczny odbiór ciepła.
Korpus kotła Genesis² KPP wykonany jest z atestowanej blachy kotłowej P265GH o grubości 5 mm.
palnik, kocioł na pelletPalnik kotła na pellet. Źródło: Galmet

Dzięki zastosowaniu wielokrotnie giętych elementów na sterowanych numerycznie precyzyjnych prasach krawędziowych do minimum ograniczono ilość połączeń spawanych. Zaawansowany palnik pelletowy zapewnia automatyczne rozpalanie i kontrolę wysokości płomienia, precyzyjnie wykrywając jego poziom. Zestaw czujników dba o bezpieczeństwa systemu i kontroluje temperaturę pracy palnika.

Zarządzanie Online

Pracą kotła i palnika zarządza intuicyjny sterownik, z czytelnym wyświetlaczem.  Dodatkowo korzysta on z optycznego czujnika jasności płomienia. Oferuje możliwość sterowania pracą obiegu centralnego ogrzewania, pompy ciepłej wody użytkowej oraz pracą zaworu mieszającego. Zastosowanie, w systemie czujnika temperatury zewnętrznej pozwala na zaprogramowanie pracy kotła według krzywej grzewczej.

Zarządzany za pomocą multifunkcyjnego pokrętła Touch and Play, sterownik, zapewnia szybką i intuicyjną konfigurację. Wygodę użytkowania zwiększa wybór regulatora z ekranem dotykowym. Rozszerzenie systemu o sterownik pokojowy i moduł internetowy umożliwia nadzór nad pracą kotła spoza kotłowni, również za pomocą smartfonu lub tabletu.

Źródło: Galmet

Galmet | Tworzymy rzeczy mądre

Polski producent urządzeń grzewczych