Branża fotowoltaiczna choć młoda w Polsce rozwija się coraz prężniej. Na przestrzeni ostatnich lat wspólnie zdobywaliśmy wiedzę, jak produkować, sprzedawać i montować. Za nami wiele szkoleń, konferencji i wymienionej korespondencji. W tym roku Corab wraz z Partnerami postanowił pójść o krok dalej i stąd konkurs na „Instalatora Roku”.

To nie tylko sprawdzenie wiedzy i umiejętności, ale przede wszystkim rozrywka i kolejna forma promocji fotowoltaiki w naszym kraju.

W konkursie biorą udział dwuosobowe drużyny, które wysłały zgłoszenie z załączonym zdjęciem poprawnie wykonanej własnej instalacji fotowoltaicznej. Do kolejnego etapu przejdzie 8 drużyn. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Areną zmagań najlepszych instalatorów będą targi Renexpo w Warszawie. To pierwsza taka inicjatywa, która ma promować dobre praktyki i sprawdzić umiejętności polskich instalatorów. Najlepsza drużyna otrzyma nie tylko okolicznościowy puchar, ale również instalację fotowoltaiczną o mocy 3kW. Organizatorami akcji jest producent systemów fotowoltaicznych Corab oraz SHARP i SolarEdge. Rywalizacja polegać będzie na złożeniu prostej instalacji fotowoltaicznej, która składa się z: systemu montażowego firmy Corab, paneli fotowoltaicznych SHARP oraz falownika SolarEdge. Kryteria wyboru zwycięzcy są dwa: czas i jakość wykonania.

Co można wygrać?

Zwycięzca otrzyma tytuł: „Instalator roku 2017”, okazały puchar i co najważniejsze komponenty instalacji fotowoltaicznej o mocy 3 kW.  Zestaw będzie się składał z dowolnego systemu Corab na dach płaski lub skośny, paneli SHARP NQ-R256A Mono Back Contact oraz falownika SolarEdge 3kW Hd Wave SE 3000H oraz 12 optymalizatorów mocy. Łączna wartość nagrody w konkursie to blisko 20 tys. złotych.

Organizatorami są Corab, SolarEdge, SHARP oraz Targi Renexpo 2017.

Patronat nad konkursem objęło Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej Polska PV i redakcja GLOBEnergia.

CORAB to polski producent systemów mocowań paneli fotowoltaicznych. W ofercie posiada systemy mocowań do wszystkich rodzajów pokrycia dachów skośnych, płaskich oraz systemów wolnostojących.

Wszystkie komponenty wytwarzane są z zachowaniem najwyższych standardów jakości w nowoczesnej, wyspecjalizowanej fabryce CORAB W Polsce. Dbając o jakość i bezpieczeństwo, a także o zadowolenie Klientów, firma współpracuje z wiodącymi firmami światowymi i aktywnie uczestniczy w procesach projektowo-wdrożeniowych nowych rozwiązań.

Szczegóły : instalator-roku.corab.eu

Źródło: Corab

Redakcja GLOBEnergia