Mamy w Polsce producenta falowników, który reprezentuje nieszablonowe podejście do tematu i proponuje użytkownikom rozwiązanie kompleksowe, tzw. inwerter inteligentny.

WOLTA Spirvent
System WOLTA polskiego producenta Spirvent to połączenie flagowego produktu – falownika WOLTA z Bezprzewodowym Miernikiem Watta. Całość systemu komunikuje się przez moduł Flara, obsługujący do 10 urządzeń – czy to inwerterów, czy mierników monitorujących Watta. System nie wymaga dodatkowych kabli do komunikacji pomiędzy modułami, ponieważ urządzenia używają bezprzewodowego telemetrycznego standardu NRF, który ma zasięg do 1 km w otwartej przestrzeni. Transmisja odbywa się przy użyciu dedykowanego szyfrowanego protokołu, co zapewnia jej bezpieczeństwo.

Cechą Watty, pracującej w sprzężeniu z inwerterem Wolta dostarczającym energię OZE, jest szybki czas reakcji. Monitoring instalacji realizowany przez Miernik Watta umożliwia blokadę wypływu energii do sieci, z instalacji ze źródłem OZE. Podczas gdy konkurencyjne rozwiązania mają czas reakcji rzędu kilkunastu sekund, Watta w ciągu 1 s przesyła dane, umożliwiając płynną redukcję produkcji przez Woltę w łącznym czasie 2-3 s. Instalacja gwarantuje brak wypływu nadwyżki energii z systemu, co bywa wymaganiem merytorycznym stawianym obecnie systemom z produkcją OZE. Watta gwarantuje, że produkcja energii OZE w danej instalacji odbywać się będzie wyłącznie na własny użytek.

Składnikiem systemu Wolta jest też tzw. chmura obliczeniowa, będąca bezpiecznym miejscem przechowywania danych z instalacji. Działanie z chmury ma także zaletę szybkości, niezależności od lokalnego połączenia, a także najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Chmura wykonuje także wiele zadań analitycznych, pozwalając generować raporty. Dzięki chmurze właściciel systemu może także otrzymywać powiadomienia monitoringu, na przykład o przekroczeniu parametrów zazwyczaj występujących w instalacji.

Falownik firmy Spirvent  produkowany jest całkowicie w Polsce. Zaprojektowali go polscy inżynierowie i głównym rynkiem jest obecnie Polska. Dodatkową korzyścią dla użytkownika jest pełna osiągalność serwisu, tak teraz, jak i w przyszłości.

Artykuł promocyjny

Źródło:

Logo Spirvent 255x80