Firma Viessmann od 20 czerwca otrzymuje tytuł Partnera „Koncepcji E4 Wienerberger”. Koncepcja domu e4 to odpowiedź na wymagania dotyczące odpowiedzialnego, energooszczędnego i zdrowego budownictwa realizowanego przy wysokim poszanowaniu środowiska i dbałości o komfort życia.

Projekt łączy najwyższej jakości nowoczesne i innowacyjne rozwiązania z komfortem mieszkańców oraz estetyką bryły.

Projekt budynku w koncepcji E4. (Źródło: Wienerberger)

e4 to koncepcja domu niskoemisyjnego, który spełnia restrykcyjne wymagania zapisane w Warunkach Technicznych dla sektora budowlanego dotyczące zużycia energii od 2021 roku. Projekt, do którego współtworzenia w Polsce Wienerberger zaprosił firmy podzielające tę filozofię i te same wartości – Viessmann i FAKRO, jest holistycznym spojrzeniem na dom, opartym na czterech filarach:

 • EKOLOGIA

  W koncepcji e4 dbałość o środowisko to wykorzystanie ekologicznych materiałów budowlanych i odnawialnych źródeł energii. Naturalne, trwałe i przyjazne środowisku materiały pozwalają na stworzenie i utrzymanie optymalnego mikroklimatu wewnątrz domu. Eliminacja emisji szkodliwego CO2do atmosfery jest możliwa dzięki uniezależnieniu się od paliw kopalnych i wykorzystaniu energii słonecznej.

 • ENERGIA

  Wydajność energetyczna domu ceramicznego e4 to rezultat zastosowania nowoczesnych technologii i systemów umożliwiających produkcję energii cieplnej przez budynek i redukcję jej strat. Zastosowanie rozwiązań o wysokich parametrach termoizolacyjnych gwarantuje na tyle wysoką ochronę cieplną budynku, iż nawet zimą może być energetycznie samowystarczalny. Koncepcja e4 przewiduje także rozwiązania, w których dom produkuje więcej energii, niż zużywa.

 • EMOCJE I ZDROWIE

  Dom to miejsce, w którym żyjemy, odpoczywamy i spędzamy większość wolnego czasu. Koncepcja ceramicznego domu e4 umożliwia projektowanie domu według indywidualnych potrzeb, uwzględniając aspekty funkcjonalne i estetyczne. To połączenie wygody życia z funkcjonalnością i zdrowiem, które zapewnia zastosowanie naturalnych, wysokiej jakości rozwiązań budowlanych.

 • EKONOMIA

  Wyważony koszt budowy, utrzymania i konserwacji budynku jest podstawą koncepcji domu e4. Naturalne, trwałe materiały, innowacyjna technologia budowy w połączeniu z nowoczesnymi systemami grzewczymi czy wentylacyjnymi oraz nowoczesną stolarką okienną gwarantują przewidywalność kosztów budowy i eksploatacji. Dom zbudowany zgodnie z zasadami e4 to minimalne koszty konserwacji i rozsądny poziom wydatków bieżących na energię, dający poczucie bezpieczeństwa finansowego.

Projekt budynku w koncepcji E4. (Źródło: Wienerberger)

e4 to koncepcja domu niskoemisyjnego, który spełnia restrykcyjne wymagania zapisane w Warunkach Technicznych dla sektora budowlanego dotyczące zużycia energii od 2021 roku.

Pierwsze domy zbudowane w koncepcji e4 powstają na osiedlu w miejscowości Cisie pod Warszawą.

Projekt domu e4 został wykonany przez renomowane warszawskie studio Mąka-Sojka Architekci. Nowoczesna bryła budynku została zaprojektowana tak, aby pomieszczenia w łatwy sposób mogły być zmieniane i dostosowane do wielkości i potrzeb rodziny.

Partnerstwo Viessmann

Partnerstwo firmy Viessmann w tym projekcie jest tym bardziej odpowiednie, że firma Viessmann, lider w produkcji nowoczesnych pomp ciepła, zdobyła tytuł Budowlanej Marki Roku 2017, zyskując wysokie uznanie wykonawców z branży budowlanej za najwyższą jakość oraz najlepszą relacją jakości do ceny.

– Zdobycie tytułu Budowlanej Marki Roku, to dla nas duże wyróżnienie, tym bardziej w roku, w którym nasza firma obchodzi podwójny Jubileusz 100-u lat Grupy Viessmann na świecie i 25-u lat firmy Viessmann w Polsce.  Cieszy nas fakt, że wciąż rośnie zainteresowanie pompami ciepła. Badania wskazują, że w ciągu ostatnich 6 lat rynek pomp ciepła praktycznie się potroił, a sprzedaż wciąż rośnie przewyższając prognozy. Ta sytuacja rynkowa powoduje, że istnieje potrzeba edukacji i uświadamiania inwestorów ,  na co nasza firma stawia od samego początku działalności – komentuje Sebastian Walerysiak, prezes firmy

Tytuł dla firmy Viessmann przyznano na podstawie wyników ogólnopolskiego badania opinii i preferencji firm wykonawczych.

Co więcej, usługi jakie oferuje firma Viessmann zostały dostrzeżone w konkursie „Złoty Instalator”. 2 czerwca, statuetką „Złotego Instalatora” przyznano firmie Viessmann za aplikację mobilną ViCare.

Źródło: Viessmann Polska

Viessmann Polska

Producent systemów grzewczych, przemysłowych i chłodniczych